TAKEV Alman Kermesi’nin geliri KİT-VAK’a bağışlandı

Hürriyet Haber
09.12.2014 - 10:06 | Son Güncelleme:

TAKEV Okulları’nın her yıl geleneksel olarak Alman Başkonsolosluğu işbirliğiyle düzenlediği Alman Kermesi, büyük bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleşti.

TAKEV İlköğretim Okulu Narlıdere Kampüsü’nde bu yıl 20’incisi gerçekleşen Alman Kermes’inin açılışını Federal Almanya Başkonsolusu Thomas Gerlach, TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş ,Genel Müdür Gönül Ketenci ve KİT-VAK Kurucusu Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Suat Çağlayan, KİT-VAK Yönetim Kurulu Üyeleri Nesrin Coşkun ve İklil Uluren yaptı. Kermesi yaklaşık 3 bin kişi ziyaret etti. Yeni yıl korosunun seslendirdiği şarkılar eşliğinde kermesi ziyaret eden konuklar en büyük ilgiyi noel tombalasına gösterdi.

Kermesin her yıl çok önemli bir dayanışmaya sahne olduğunu belirten Alman Başkonsolosu Thomas Gerlach ise, Kermesi her yıl düzenleyen, ev sahipliği yapan TAKEV Okulları yönetici ve çalışanlarına, aynı zamanda bağış ve katılım yoluyla duyarlılık sergileyen velilere teşekkür etti.

Geleneksel hale gelen ve İzmir’deki en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Alman Kermesi’ne katkı koyan tüm duyarlı İzmirlilere teşekkür eden TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş da "Bizler sadece eğitim alanında değil elimizin uzanabileceği her alanda toplumsal dayanışmayı yaygınlaştırmak amacı taşıyan bir kurumuz. Geleneksel Alman Kermesi’nin gelirini geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Hastanesi Kurma ve Geliştirme Vakfı’na bağışlıyoruz" dedi.

TAKEV Okulları olarak, Kit-Vak’ın uzun zamandır gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları, gayretleri yakından takip ettiklerini belirten Genel Müdür Gönül Ketenci ise, "Kanser hastası çocuklar ve hasta yakınları için oldukça duyarlı tedavi ve destek çalışmaları gerçekleştiren KİT-VAK’a bizler de son iki yıldır, büyük bir dayanışma örneği sahnelenen Alman Kermesi ile destek veriyoruz" diye konuştu.

İzmirli bir vakıf olarak kemik iliği tedavisi gören pek çok hasta çocuk ve erişkine, bağışçıları ve TAKEV gibi duyarlı kurum ve kuruluşlarla birlikte destek olmaya devam edeceklerini söyleyen KİT-VAK Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Suat Çağlayan, katkılarından dolayı Konsolos Gerlach, Nur Yaraş ve Gönül Ketenci’ye plaket vererek, hasta yakınları adına teşekkür etti.

TAKEV yetkilileri günün sonunda elde edilen 42 bin TL’nin KİTVAK hesabına aktarılacağını açıkladı.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı