GeriAvrupa Süper büyükbaba
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Süper büyükbaba

Süper büyükbaba
refid:27154036 ilişkili resim dosyası

İngiltere’nin Northamptonshire bölgesindeki Kettering kentinde karısı Liz ile birlikte katıldığı bir davetten eve döndüğünde 3 silahlı soyguncunun evinin kapısını kırıp içeri girdiğini gören 59 yaşındaki büyükbaba Andrew Adamson, üzerinde smokiniyle soyguncularla saldırdı.

Kendisinden çok daha genç ve iri olan üç adamı kaçırmayı başaran büyükbaba olay sırasında başından yaralandı.

Süper büyükbaba

Olay anını gösteren güvenlik kamerası kayıtlarının yayınlanmasından sonra İngiliz basınına konuşan saat tamicisi Adamson “Ben özel birşey yaptığıma inanmıyorum. O adamların evimi soymasına göz yapamazdım. İyi bir koca olarak karımı ve evimi korumak için yapmam gerekeni yaptım” dedi.

Soygunculardan biri olan Duncan Berry, Adamson’ın verdiği tarif sonucu yakalanıp Northamtonshire Kraliyet Mahkemesi’nde 4.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Polis, soygundan sonra Adamson ailesinin evinde bulunan kar maskesi üzerinde yapılan DNA testi sonucunda 53 yaşındaki ikinci saldırgan David Jarvie’nin de yakalandığını ve 5.5 yıl hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.

3. saldırganı bulmak için soruşturmalarına devam ettiklerini belirten polis yetkilileri Adamson’ın kahramanlığının kendilerini çok etkilediğini de söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle