GeriAvrupa 'Süleyman'ın başarısı bizi de şaşırttı'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Süleyman'ın başarısı bizi de şaşırttı'

'Süleyman'ın başarısı bizi de şaşırttı'
refid:27930807 ilişkili resim dosyası

Bir yıl önce Alman dördüncü lig takımlarından Babelsberg'de top koşturan Süleyman Koç, şimdi Bundesliga yıldızları arasında. Paderborn Menajeri Michael Born “Süleyman'dan bu kadarını biz de beklemiyorduk. Onun başarısı bizi de şaşırttı” sözleriyle şaşkınlığını gizlemiyor.

BUNDESLİGA'da altı aydır oynuyor. Ligin en iyi çıkışı yapan futbolcular arasında gösteriliyor. Geçtiğimiz sezon Alman Dördüncü Ligi'nde oynuyordu. Babelsberg formasıyla amatör oynarken, Ocak ayında o zamanlar İkinci Bundeslig'da mücadele eden Paderbarn'a transfer oldu. Kadroda çok çabuk yer buldu. Goller attı, goller attırdı. Takımının Bundesliga'ya çıkmasına katkı sundu. Bundesliga'da ne yapacağı merak konusuydu. Oynadığı futbolla merakları çabuk giderdi.

SÜPER ÇIKIŞ YAPTI

Paderborn ile birlikte Süleyman'ın da Bundesliga'da ne yapacağı bilinmez bir soruydu. Onu yakından tanıyanlar Bundesliga'da patlama yapacağından emindi. Çünkü modern futbolun gerektiği özelliklere sahipti. Çabukluğu, üstün fizik gücü ve bitmek bilmeyen enerjisi, düşük pas hatası ve topu hızlı oyuna sokması Süleyman'ın Bundesliga'da dünya yıldızları arasında kendisine yer bulması için yeterliydi. Öyle de oldu. Geride kalan 17 maçlık maratonda takımının en iyi performansını gösterdi. En yüksek not ortalamasına sahip oldu. Sadece futbol otoritelerini değil, kulüp yönetimini ve teknik heyeti de onun performansı karşısında çok şaşırdı. Bunu ilk itiraf eden de Paderborn Menajeri Michael Born oldu. Born “Açık söylemek gerekirse Süleyman'dan bu kadar verim biz de beklemiyorduk. Onun başarısı bizi de şaşırttı. Takımda fizik olarak en hazır ve güçlü futbolcu. İnanılmaz suratlı. Ayrıca gol atma ve attırma özellikleri de olması onun artıları” sözleriyle futbolcusunu övdü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle