GeriAvrupa Strasbourg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bekliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Strasbourg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bekliyor

Strasbourg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bekliyor
refid:30226856-spot ilişkili resim dosyası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın Fransa'nın Strasbourg kentinde Avrupalı Türklerle buluşacağı salonda hazırlıklar tamamlandı.

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Strasbourg Bölge Başkanı İrfan Duman, 12 bin kapasiteli salonun talebi karşılamakta yetersiz kalabileceğini söyledi.

Duman, Erdoğan'ın konuşacağı "Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses" mitingi için vatandaşların oldukça heyecanlı olduğunu ve hazırlıkların bittiğini dile getirdi.

Mitingin Avrupa'nın en büyük salonlarından biri olan Zenith Strasbourg'da yapılacağına dikkati çeken Duman, buna rağmen kapasitenin yetersiz kalabileceğini ifade etti.

Duman, Strasbourg'a komşu Almanya ve çevresinde de programa yoğun katılım olacağını belirterek "Salonumuzun kapasitesi 12 bin kişi ancak Recep Tayyip Erdoğan sevgisi çok büyük olduğu için yaklaşık 15 bin kişi bekliyoruz" dedi.

Salona, toplu taşıma araçlarıyla da kolayca ulaşılabileceğinin altını çizen Duman, vatandaşların kendi imkanlarıyla ayarladığı otobüslerle de ulaşım sağlanacağını kaydetti.

Duman, "Biz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı burada misafir etmekten onur duyuyoruz. Sayın Erdoğan'ın bildiğim kadarıyla Strasbourg'a 3'üncü gelişi olacak. Bu demek oluyor ki Türkiye Cumhuriyeti devleti burada yaşayan Türkleri unutmadı" dedi.

İsviçre UETD Ülke Başkanı Murat Şahin de programa katılmak için günler öncesinden İsviçre'den geldiğini ifade ederek "Zenith hazır, Avrupalı Türkler hazır, Cumhurbaşkanımızı büyük bir heyecan ve özlemle bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Almanya'dan gelen Tuğba Özen ise Belçika, Almanya, Avusturya ve İsviçre'de yaşayan Türklerin kendi araçları yanı sıra 130 otobüsle salona geleceklerini ve şimdiden tarifsiz bir heyecan içinde olduklarını söyledi.

Yarın Fransa saatiyle 12.30'da başlayacak program için kapıların 12.00'den itibaren açılacağı da kaydedildi.