GeriAvrupa Steinmeier’den ‘fare’ye liyakat nişanı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Steinmeier’den ‘fare’ye liyakat nişanı

Steinmeier’den ‘fare’ye liyakat nişanı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, ülkenin en sevilen çizgi karakterlerinden biri olan fareye liyakat nişanı verdi.

ALMANYA Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, ülkenin en başarılı çocuk programlarından biri olan ‘Die Sendung mit der Maus’ adlı programın (Fare ile Yayında) ana karakteri olan büyük kulaklı turuncu fareye ödüllendirdi. Alman Cumhurbaşkanı başkent Berlin’deki Bellevue Sarayı’nda düzenlenen tören sırasında fareye liyakat nişanını takdim etti. Bu özel törende fareye programın sunucusu Ralph Caspers da eşlik etti.

Steinmeier’den ‘fare’ye liyakat nişanı
‘FARE ÖDÜLÜ HAK EDİYOR’
Steinmeier yaptığı açıklamada, “Fare bir ödülü hak ediyor. Çünkü uzun yıllardır çocuk ve ergenlerin sorularını yanıtlıyor” ifadesini kullandı. Steinmeier’e göre fare; çocukları daha akıllı hale getirmekle kalmayıp onları etraflarındaki dünyayla ilgili daha meraklı bireyler yaptı, onlara bilgi edinmenin ve öğrenmenin aynı zamanda eğlenceli bir şey olabileceğini de gösterdi. 1971 yılından beri yayında olan program kültür, politika, bilim ve daha pek çok alanda Alman çocuklarının sorularını yanıtlamaya devam ediyor.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle