GeriAvrupa Steinmeier: Birbirimizi sosyal medyadan değil, konuşarak tanıyalım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Steinmeier: Birbirimizi sosyal medyadan değil, konuşarak tanıyalım

Steinmeier: Birbirimizi sosyal medyadan değil, konuşarak tanıyalım

Berlin’de Türklerin de yoğun yaşadığı Wedding’de ‘Açık Toplum Günü’ etkinliğine katılan ve semt sakinleriyle sohbet ettikten sonra Türk tiyatro grubunun gösterisini izleyen Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, önyargıdan kaçınmak için insanların sosyal medya üzerinden değil, karşılıklı konuşarak birbirini tanıması gerektiğini söyledi.

ALMANYA Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, ön yargılardan kaçınmak için yüz yüze iletişim çağrısı yaptı.
Steinmeier, Berlin’de Türklerin de yoğun yaşadığı Wedding semtinde Wilhelm-Hauf İlkokulunda “Açık Toplum Günü” dolayısıyla düzenlenen etkinliğe katıldı. Burada semt sakinleriyle sohbet eden Steinmeier, Türk tiyatro grubunun gösterisini izledi.

Steinmeier: Birbirimizi sosyal medyadan değil, konuşarak tanıyalım
BUNU TEKRAR ÖĞRENMELİYİZ
Steinmeier gösterinin ardından yaptığı konuşmada, sadece sosyal medya üzerinden değil insanların karşılıklı konuşarak birbirini tanıması gerektiğini belirterek, “Tekrar birbirimizle konuşmayı öğrenmemiz lazım” ifadesini kullandı.
Ön yargılardan kaçınılması gerektiğini vurgulayan Steinmeier, “Birbiriyle konuşanlar birbirini tanır ve böylelikle ön yargılar yıkılır” dedi. Steinmeier, kentlerdeki kira artışları ve eğitim sorunlarına da değinerek, bu sorunlara birlikte ortak çözümler üretilebileceğini sözlerine ekledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle