GeriAvrupa Sosyal yardım kesintileri beklenenden büyük olacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sosyal yardım kesintileri beklenenden büyük olacak

Sosyal yardım kesintileri beklenenden büyük olacak
refid:29471857 ilişkili resim dosyası

İngiltere Maliye Bakanı George Osborne Muhafazakar Parti’nin 19 yıl aradan sonra tek başına hazırladığı ilk bütçe kapsamında yapılacak kesintilerin sanılandan da büyük olacağını açıkladı

Sosyal yardımlarda kesintiye giderek 12 milyar sterlin tasarruf etmeyi planlayan Osborne, partinin seçim manifestosunda yer alan “Bir ailenin alacağı sosyal yardımların yılda 23 bin sterlin ile sınırlanacağı” yönündeki vaadin sadece geçim masraflarının çok yüksek olduğu başkent Londra ve çevresi için geçerli olduğunu, maksimum yardım miktarının Londra dışında 20 bin sterlin ile sınırlanacağını söyledi.

Osborne, şu anda 26 bin sterlin olan sosyal yardım üst sınırını düşürmenin “Çalışan vatandaşların haksızlığa uğramasını önlemek için şart olduğunu” söyledi.

Bütçenin detaylarını Çarşamba günü resmen açıklayacak olan Osborne, ekstra kesintiler ile ilgili açıklamayı BBC’de yayınlanan Andrew Marr Show’da yaptı.

Sosyal yardım kesintilerinin ülke genelinde 90 bin aileyi etkileyeceği tahmin ediliyor.

BBC’DE DE BÜYÜK KESİNTİLER OLACAK

Osborne ayrıca BBC’nin bütçesinde de büyük kesintilere gideceğini duyurdu ve halkın BBC servislerinden yararlanmak için ödediği lisans bedellerinde 650 milyon sterlinlik bir kesinti yapılacağı yönündeki iddiaları doğruladı.

Maliye Bakanı, Muhafazakar Parti’nin sağ kesiminden gelen yüksek gelir gruplarından alınan vergilerde kesintiye gidilmesi yönündeki talebe ise karşı çıktığını belirtti ve “Parti’nin önceliği orta ve düşük gelir gruplarından alınan vergileri azaltmak” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle