GeriAvrupa ‘Sorunlu bölge’de dert dinleyecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Sorunlu bölge’de dert dinleyecek

‘Sorunlu bölge’de dert dinleyecek
refid:29887630-spot ilişkili resim dosyası

Başbakan Angela Merkel’in bir süre önce başlattığı ‘vatandaşlarla diyalog’ toplantısının üçüncüsü yarın Duisburg’ta yapılacak.

Kentin sorunlu bölgesi Marxloh semtinde vatandaşlarla bir araya gelecek olan Merkel, bölgedeki sorunları ve çözüm önerilerini dinleyecek.

Merkel, daha önce vatandaşlarla diyalog çerçevesinde Rostock ve Berlin’de vatandaşlarla buluşmuştu. Merkel, bu haftaki video mesajının konusunu da Marxloh’a yapacağı ziyarete ayırdı.

Bölgede suç oranının yüksek olduğuna dikkati çeken Merkel, devletin sorumluğu gereği güvenlik güçlerinin suçla mücadele için her türlü önlemi alması gerektiğini söylerken “Ancak sorunlar sadece güvenlik önlemleriyle çözülmez. Ben insanların ne sorunları olduğunu, bunlara yönelik çözüm önerilerini ve daha iyi nasıl yaşamak istediklerini yerinde ve onlardan öğrenmek istiyorum” dedi.

Marxloh’da yaşayanların yüzde 64’ü yabancı. Bölgede gençler arasında işsizlik oranı da oldukça yüksek. Suç merkezi olarak bilinen semtte son yıllarda açılan gelinlik mağazalarıyla eni bir çehre kazandırdı. Türklerin açtığı gelinlik mağazaları semti az da olsa canlandırdı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle