GeriAvrupa Son yıllarda Almanya’ya, Türkiye’den en büyük yatırım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son yıllarda Almanya’ya, Türkiye’den en büyük yatırım

Son yıllarda Almanya’ya, Türkiye’den en büyük yatırım

Euro bölgesinin İslami bankacılık prensiplerine göre çalışan ilk ve tek kuruluşu KT Bank AG, iftar programı düzenledi. İftar yemeğine, Türk ve Alman iş dünyasının temsilcileri, KT Bank müşterileri ile çalışanlarının yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

İFTAR öncesi okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından misafirlere selamlama konuşması yapan KT Bank AG Genel Müdürü Ahmet Kudsi Arslan, 2015 yılında faaliyetlerine başlayan KT Bank AG’nin tüm Euro Bölgesinin faizsiz bankacılık ilkelerine uygun bankacılık hizmeti veren tek bankası olduğuna vurgu yaptı. KT Bank AG’nin son yıllarda Almanya’ya Türkiye’den gelen en büyük yatırım olduğu belirten Arslan, şöyle konuştu: “KT Bank AG, Türkiye’nin en büyük İslami bankası olan Kuveyt Türk Katılım Bankasının yüzde 100 iştirakidir. Frankfurt, Berlin, Mannheim’dan sonra açtığımız Köln şubemizle birlikte şube sayımızı dörde yükselttik. Almanya’da yaşayan tüm Türk ve Müslüman kardeşlerimize alternatif bankacılık hizmetlerini sunmak istiyoruz. Hepinizin samimiyetle sevdiği ‘sizin bankanız’ olmaya talibiz.”

Son yıllarda Almanya’ya, Türkiye’den en büyük yatırım

BREYSEL GAYRİMENKUL FİNANSMAN ÜRÜNLERİ
Almanya’da bankacılık ürün ve hizmetlerinin tamamına yakınını özel ve ticari müşterilere faizsiz bankacılık esaslarına uygun olarak sunuyoruz. Mobil Bankacılık uygulamamız, sabit getirili mevduat hesabımız, tüm alışverişlerde 6 ila 12 taksit yapabilen ‘Taksit Kart’ımız ve 20 yıl vade seçeneği de içeren Bireysel Gayrimenkul Finansmanı ürünlerimizi çok yakın zamanda duyuracağımız yeni ürün ve hizmetler arasında yer almaktadır. Bu ürün ve hizmetlerimizi bir an önce sizlere sunabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.”
Ahmet Arslan, ürünlerin Türk ve Müslüman vatandaşların yanı sıra Alman toplumumun da ilgisini çeken alternatif, ahlaki ve sosyal değerlere saygılı, rekabetçi ve kullanışlı ürünler olmasına özen gösterdikleri söyledi.

Son yıllarda Almanya’ya, Türkiye’den en büyük yatırım

‘ÖNEMLİ BİR ADIM’
Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı ve KT Bank Gözetim Kurulu Üyesi İrfan Yılmaz ise şunları söyledi: “Ben burada Kuveyt Türk’ü temsilen bulunuyorum. Burada olmak benim için büyük bir onur. KT Bank’ın kurulmasıyla birlikte Avrupa’daki Müslümanların kurumsallaşma faaliyetlerine bir halka daha eklenmiş oldu. Kurumsallaşmanın olduğu yerlerde de gelişme daha hızlı gerçekleşiyor. Bireylere bağlı olan sistemler zayıf ve geçici, kurumsallaşmış yapılar ise daha kalıcı ve uzun vadeli olabiliyor. Dolayısıyla KT Bank bizim açımızdan kıta Avrupa’sında önemli bir adım.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle