Sıra sekizincide

BERLİN
12.12.2014 - 09:30 | Son Güncelleme:

Muş’un Tüten köyüne ilköğretim okul yaptıran ve yedi de ambulans götüren Berlin MUKYAD Başkanı hayırsever işadamı Remzi Özün, şimdi sekizinci ambulans için kolları sıvadığını söyledi.

Almanya’da yaşayan Türkiye kökenliler geldikleri yörelerini unutmadıklarını her fırsatta gösteriyorlar. Bunlardan biri de 34 yılıdır Berlin’de yaşayan 51 yaşındaki İşadamı Remzi Özün. Berlin Muş Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği (MUKYAD) Başkanı Özün yaptığı hayırsever işleriyle adını duyurdu.

Memleketi Muş’un Tüten köyüne ilköğretim okulu yaptıran Özün “kul dışında Muş’un Malazgirt, Merek, Varto ve Kızılağaç ile Diyarbakır Bağlar, Bitlis Tatvan ve en son da bu yılın Eylül ayında Ağrı Pantos ilçesine birer ambulans bağışladım. Benim amacım bölgede ihtiyacı olan belediyelere buradan destek sunmak. Derneğimiz bu alanda örnek bir çalışma yürütüyor” dedi.

Özün, karşılıklı yardım yaptığını ancak bürokratik engelleri aşmakta zorlandığını belirterek “İlçelerden talep gelince hangi partinin belediye başkanı iktidarda diye bakmadan elimizden geldiği kadar yardım ediyoruz. Siyasi parti ve hemşerilik farkı gözetmiyoruz. Ancak bürokrasiyi aşmak çok zor. Şimdiye kadar yedi ambulans götürdük. Bir çok ilçeden talep var. Hepsini karşılamak mümkün değil. Şimdi sekizinci için hazırlıklara başladık” dedi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı