Singapur’dan helal restoran bulma programı

Enis AKSU (DHA)
08.01.2015 - 10:52 | Son Güncelleme:

Singapur menşeli bir şirket akıllı telefonlar için çıkarttığı yeni bir uygulama ile helal yemek hizmeti veren yerleri gösteriyor ve sosyal medyada da kullanıcıların yeni buldukları helal restoranları paylaşmalarına olanak sağlıyor.

Ayrıca restoranlar hakkında ‘restoran sahibinin Müslüman olup olmadığı, yemek menüsü, vejeteryan yemek durumu ve uzaklığı’ gibi bir çok ayrıntı veriyor.

Ücretsiz olarak verilen “HalalTrip” adlı program sadece helal restorantları göstermekle kalmıyor. Sürekli seyahat eden Müslümanların bulundukları bölgedeki kıble ve namaz vakitlerini gösteriyor. Uçaktayken bile kıbleyi tayin ediyor, bulunulan bölgeye göre namaz vakitlerini gösteriyor. Yolculuk esnasında seyahat ile alakalı duaları sesli ve yazılı bir şekilde sunuyor.

HalalTrip CEO’su Fazal Bahardeen “Helal yemek, İslami Pazar turizmde büyük bir pay sahibidir. Seyahat ederken Müslümanların en birincil sıkıntısı helal yemek bulmaktır. Bizde sosyal medya elementlerini bir araya getirerek bu soruna çare bulmak istedik” dedi.

Müslümanların seyahat pazarı dünyada 2013 itibariyle 140 milyar dolara tekabül ediyor ve bu miktarın 2020 yılında 190 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı