GeriAvrupa Sevgilisi vazgeçti, savcı hala peşinde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sevgilisi vazgeçti, savcı hala peşinde

Sevgilisi vazgeçti, savcı hala peşinde
refid:27994802 ilişkili resim dosyası

Alman Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) Partisi Federal Meclis milletvekili Patrick Sensburg, dövdüğü kız arkadaşının şikayetten vazgeçmesine rağmen soruşturmadan kurtulamayor.

Berlin savcılığı, Sensburg hakkında soruşturmanın açılabilmesi için Federal Meclis'ten milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasını talep etti. Savcı, dokunulmazlığın kaldırılması için fezlekeyi Federal Meclis Başkanlığına gönderdi.

Savcı soruşturmayı , 43 aşındaki Sensburg'un kız arkadaşını darp ettiği ve bunun da doktor raporu ve polisin çektiği fotoğraflarla delillendirildiğini gerekçe göstererek, mağdurun şikayetini geri çekmesine rağmen sürdürme kararında olduğu öğrenildi. Sensburg ile kız arkadaşı 15 Aralık'ta milletvekilinin evinde tartışmış, ardından da genç kadın sevgilisinin kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle şikayetçi olmuştu.

Berlin'deki Askeri hastanede darp edildiğine dair rapor da alan genç kadın, ardından şikayetini geri çekmişti. Milletvekili ise sevgilisi ile arasından tartışmanın çıktığını ancak kendisinin şiddet kullanmadığını söylemişti. Sensburg yaptığı açıklamada “Kendisini dövmedim. Tartışma büyüyünce kolundan tutup evimden attım” demişti.

CDU milletvekili Sensburg, Federal Meclis NSA Araştırma Komisyonu Başkanlığını yürütüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle