GeriAvrupa Seksen Günde 'Parasız Dünya Turu' Eyfel'den başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Seksen Günde 'Parasız Dünya Turu' Eyfel'den başladı

Seksen Günde 'Parasız Dünya Turu' Eyfel'den başladı
refid:27171235 ilişkili resim dosyası

Fransa'da yaşayan fotoğraf sanatçısı Muammer Yılmaz ve Alman Milan Bihlmann, dünyada hala iyi insanlar olduğunu göstermek için yanlarına para almadan dünya turuna çıktı.

Paris'te Eyfel kulesinden 80 günde parasız dünya turu başladı. Yılmaz ve Alman arkadaşı Bihlmann tura başlarken açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, "Milan ile Berlin'de 2010 yılında tanıştık. Baktık ki aynı anda beraber gezmek istiyoruz. Amacımız 80 günde devr-i alem parasız pulsuz. İki tane çantamız var. İhtiyaçlarımızı koyup yola çıkıyoruz. Paramız yok parasız pulsuz devr-i alem. İnsanlar bize yardım edecek. Amacımız dünyanın iyi insanlarla dolu olduğunu göstermek. Her ülkede, her dinden, her yerde iyi insan bulup onların yardımıyla dünya turu yapacağımıza inanıyoruz. Buradan tüm Avrupa'yı geçip, Türkiye'ye doğru gidiyoruz. Türkiye'den sonra İran, Hindistan, Singapur ve oradan ABD'de San Fransisco ve New York'e geçeceğiz. En son ABD'den Fransa'ya geri dönüş yapacak ve Paris'te Eyfel'de bitireceğiz" dedi.

Türkiye'yi 10 gün içinde geçmeyi planladıklarını belirten Yılmaz, "Bu dünya turu boyunca gelecek yardımları derneğe bağışlayacağız. Bize destek olan çok arkadaşımız var, sponsor olmak isteyen bir ulaşım şirketi de var. Zor bir durumda kaldığımızda bizimle ilgilenecekler. Seksen mini proje üreteceğiz. Bizi Optimistic-traveler.com'dan takip edebilirsiniz. Bize destek olun" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle