GeriAvrupa Samsung, Blackberry'iyi satın almayacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Samsung, Blackberry'iyi satın almayacak

Samsung, Blackberry'iyi satın almayacak
refid:27972022 ilişkili resim dosyası

Güney Kore'nin önde gelen firmalarından Samsung Electronics, şirketin, BlackBerry firmasını satın alacağı ile ilgili iddiaları yalanladı.

Samsung Electronics şirketinden bugün yapılan açıklamada, şirketin, Kanada'nın mobil telefon üreticisi BlackBerry firmasını satın alacağı konusunda yayılan haberler tekzip edilerek, iddiaların gerçeğe uygun olmadığı bildirildi.

İddialara bir tekzip de BlackBerry firmasından geldi. Firmanın web sitesinde yapılan açıklamada şirketin, Samsung firmasıyla herhangi bir teklif konusunda irtibata geçilmediği bildirildi.

Yerli ve yabancı medyada, Samsung'un, BlackBerry'ye hisse başına 15,49 ABD doları teklif ettiğine ilişkin haberler yayılmıştı.

BlackBerry'nin Samsung tarafından satın alınacağı konusundaki iddialar 2012 yılında da medyada yer almış, fakat her iki firma tarafından haberler yalanlanmıştı.

Öte yandan, Samsung firmasının, akıllı telefon pazarında gelir kaybına uğraması nedeniyle, özgün Tizen işletim sistemini geliştirmeye hız kazandırdığı ve güçlü güvenlik sistemi ile ün kazanan BlackBerry ile geçtiğimiz kasım ayında, mobil güvenlik sistemine entegre olunabilen yönetim çözümünün üretilmesini öngören anlaşma imzaladığı biliniyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle