GeriAvrupa Saldırgan alkollü müydü?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Saldırgan alkollü müydü?

Saldırgan alkollü müydü?
refid:27726352 ilişkili resim dosyası

Der Spiegel Dergisi, Tuğçe'nin ölümüne neden olan zanlının olay sırasında alkollü olduğunu polis raporuna dayandırarak yazdı.

Haftalık Der Spiegel Dergisi, Sırp kökenli saldırganın olay sırasında alkollü olduğunu yazdı. Dergi bu haftaki sayısında 18 yaşındaki saldırgan Sanel M'nin olay sonrasında yapılan alkol testinde alkollü çıktığını haberinde yer verdi. Olaydan iki saat sonra yapılan alkol testinde zanlı Sanel M'nin 1.4 promil alkollü çıktığını haberinde yazan dergi, ancak saldırganın konuşacak durumda olduğunu da belirtti. Tuğçe'nin ölümüne yol açan zanlının bölgede Balkan diskoteği olarak bilinen bir kulüpte 18. yaşını kutladığı ve burada viski içtiğini yazan dergi, zanlının ikisi 2012, ikisi de 2014 olmak üzeri dört kez hırsızlık ve adam yaralama suçlarından sicilinin bulunduğunu da kaydetti.

CEZASINI HAFİFLETİR ANLAMINA GELMEZ
Berlinli 15 yıllık Ceza Avukatı Nurali Turan, 1.4 promil alkol olmasının otomatikman ceza indirimi sağlamayacağına dikkat çekti. Turan “Alkol oranı herkeste farklı etki yapar. Eğer 1.4 promildeyken konuşacak ve kendisini kolayca ifade edebilecek durumdaysa oran belli ki onun için çok yüksek değil. Alkol oranı ceza davalarında farklı ehliyet kontrollerinde farklı değerlendirilir. 1.4 promil olması cezanın indirimini gerektirmeyebilir” dedi.

Sanel M. Offenbach kentinde bulunan Mc'Donald restoranında iki küçük Alman kıza sarkıntılık yapınca kızların yardımına Tuğçe Albayrak koşmuştu. Kızları kurtaran 23 yaşındaki Tuğçe, daha sonra saldırganın yumruğuna hedef olmuştu. Sanel M'nin yumrukladığı Tuğçe, kafasını yere çarpmış ve ölmüştü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle