GeriAvrupa Sadece çocuklar gülsün diye...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sadece çocuklar gülsün diye...

Sadece çocuklar gülsün diye...
refid:30156131-spot ilişkili resim dosyası

Kobaniİ’de IŞİD terör örgütünün saldırıları sonucu anne ve babalarından ya birini ya da ikisini kaybeden 45 gencin kaldığı Berlin’deki yurda giden Gizem ve Senem, “Gençler düzenli hayatları varken savaş kurbanı oldu. Çoğu ikimizin yaşında ya da birkaç yaş genç. Hepsinin sıcak bir ortama ihtiyacı var. Onları yaşamın içine katmak istiyoruz” dedi.

Gençlerin yaşama küsmemeleri ve hayatın içinde kalmaları amacıyla kendilerine gönüllü olarak yardım ettiklerini söyleyen Senem ve Gizem, gençler için bir yandan satranç turnuvası düzenlerken, bir yandan da altı saat süren futbol turnuvası organize etti.

Otobüs kiralayıp gençleri kaldıkları yurttan futbol sahasına götüren iki kardeş, Suriyelilerin burada gönüllerince eğlenip futbol oynamaları için ortam da hazırladı.

Gizem Kaya, “Gençler müziği çok seviyor. Annemiz bir darbuka aldı. Onu çok iyi çalan birisine hediye ettik. O çaldı diğer gençler de masalara çıkıp göbek attı. Bir an olsun acılarını ve sıkıntılarını unuttular. Yüzleri güldü. Berlin’in tanınmış kuaförlerinden Ayhan Işık da bizleri kırmadı. Gençlerin saç tıraşını yaptı. Ayhan onların saçını keserken, diğerleri de hem darbuka çaldı hem de oynadı. Berlin’deki Türk işletme sahipleri de döner, lahmacun ve spor kıyafeti bağışında bulundu. Pazar günleri düzenli olarak gençlerin spor karşılaşmaları yapmaları için saha kiraladık. Artık her pazar sahada olacaklar” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle