GeriAvrupa Romalı ikizlerin ebeveynlerinin kim olduğuna yargıç karar verecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Romalı ikizlerin ebeveynlerinin kim olduğuna yargıç karar verecek

Romalı ikizlerin ebeveynlerinin kim olduğuna yargıç karar verecek
refid:26972593 ilişkili resim dosyası

İtalya’nın başkenti Roma’daki bir tüp bebek kliniğinin bir çifte ait ebiryoları yanlış kadının rahmine yerleştirmesi ve yaptıkları hatayı hamilelik 3. Ayına ulaşana kadar fark etmemesi sonucu iki aile arasında velayet savaşı başladı.

Hem ikiz bebekleri 9 ay karnında taşıyan kadın ve eşinin hem de bebeklerin biyolojik ebebeynlerinin çocukların velayetini almak istediği belirtilirken son kararı mahkemenin vereceği açıklandı.

Davaya bakan yargıç Silvia Albano, iki ailenin de yaşananlarla ilgili ifade ifade verdiği bir saatlik duruşmadan sonra yaptığı açıklamada “biyolojik ebeveynlerin velayet isteme hakkının olup olmadığına karar vermek için biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu” söyledi.

İtalyan basını İtalyan yasaları gereği sadece bir çocuğu doğuran kişinin “anne” kabul edildiğini ancak yargıcın bu ilginç davada istisna bir karar verebileceğine inanıldığını yazdı.

Bebeği dünyaya getiren kadın İtalyan La Stampa gazetesine yaptığı açıklamada “Elbette karnımdaki çocukların benim, bizim olmadığını öğrendiğimde doğal bir reddediş yaşadım. Ancak sonra hamileliğin ne olursa olsun devam etmesi gerektiğine karar verdik çünkü bizim değerlerimiz bunu gerektiriyor” dedi.

La Repubblica gazetesi olaya karışan iki kadının soyadlarının birbirine çok benzediğini ve karışıklığın bu nedenle yaşandığına inanıldığını söyledi. Yaşananların ardından söz konusu Tüp Bebek kliniğinin kapatıldığı belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle