GeriAvrupa Ribery’e Messi rolü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ribery’e Messi rolü

GEÇEN sezonu rekorlarla kapatan Bayern Münih, yeni sezona hızlı başladı. Büyük bir heyecanla beklenen ünlü İspanyol teknik adam Pep Guardiola’nın da taktikleri belli olmaya başladı.

Guardiola’nın, Bayern’de geçen sezon devleşen yıldız oyuncu Frank Ribery’e, Messi’nin rolünü vermeyi planladığı belirtildi. Guardiola, antrenmanda Ribery’e, ‘10 numara’ oynayıp oynamayacağını sordu. Bir Fransız gazetesine Guardiola ile aralarında geçen diyaloğu anlatan Ribery, “Bana en çok hangi pozisyonda oynamak istediğimi ve 10 numara oynayıp oynayamayacağımı sordu. Ben de bu konuda esnek olduğumu ve her alanda top koşturabileceğimi söyledim” dedi.

VAN GAAL’I REDDETMİŞTİ
Guardiola’nın Ribery’i sadece sol kanatta değil, tıpkı Messi gibi hücumun arkasında oyun kurucu olarak planladığı kaydediliyor. Ancak 2009 yılında Hollandalı teknik direktör Van Gaal da, Ribery’e orta sahada hücumun arkasında oynayıp oynamayacağını sormuştu. Ribery, o zaman bu görevi yapamayacağını, kendisinin sol açıkta oynayabileceğini söylemişti. Ribery’nin van Gaal ile ilk günden bu yana yıldızlarının barışmadığına da dikkat çeken spor otoriteleri, Ribery’nin yeni sezonda Guardiola ile çok iyi anlaşacağının sinyallerini verdiğini vurguladı. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle