GeriAvrupa Roma isyan etti: 'Raggi, bir gün bu çukurlardan biri seni de yutacak'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Roma isyan etti: 'Raggi, bir gün bu çukurlardan biri seni de yutacak'

Roma isyan etti: 'Raggi, bir gün bu çukurlardan biri seni de yutacak'

İtalya’nın başkentinde sokağa dökülen binlerce kişi, çöple dolu sokaklar, bir türlü kapatılmayan yollardaki çukurlar, sürekli aksayan temizlik ve ulaşım hizmetlerine isyan ederek Roma Belediye Başkanı Virginia Raggi’yi istifaya çağırdı.

İTALYA’nın başkenti Roma’da sokağa çıkan binlerce kişi, şehirdeki çöp problemi ile ulaşım ve güvenlik alanındaki sorunlara dikkati çekerek, hükümetin ortaklarından 5 Yıldız Hareketi’ne (M5S) mensup Roma Belediye Başkanı Virginia Raggi’nin istifasını istedi.
Roma Belediye Binası’nın bulunduğu Campidoglio Meydanı'nda gösteri düzenleyen grup, “İstifa, istifa” sloganları eşliğinde “Roma artık yeter diyor” ve “Raggi, bir gün çukurlardan biri seni de yutacak” yazılı pankartlar taşıdı.
Geçen hafta şehrin ortasındaki merkez tren istasyonu Termini'nin hemen arkasında tecavüz edilip öldürülen 16 yaşındaki Desiree Mariottini cinayetine atıfta bulunan gruptakiler, “Sokaklarda içkiyi yasaklamak için daha kaç Desiree’nin ölmesi gerekiyor?” yazılı pankart da açtı.

Roma isyan etti: Raggi, bir gün bu çukurlardan biri seni de yutacak

SIK GREVLER HALKI BEZDİRDİ
Roma’nın tekrar kucaklayıcı, yaşanılabilir ve hoş karşılayan bir başkent olması çağrısında bulunan protestocular, ulaşım konusunda da yeterli hizmetin sağlanması talebinde bulundu.
Sokakların çöple dolu olduğu, yollarda çukurların bulunduğu, temizlik ve ulaşım gibi hizmetlerin sürekli aksadığı Roma’da, belediye yönetimi sıkça eleştiriliyor.
Vatandaşlar kentin pis ve düzensiz olmasından şikayet ederken, temizlik ve ulaşım gibi hizmetleri sağlayan firma çalışanları da kötü şartlar altında çalıştıkları gerekçesiyle belirli aralıklarla greve gidiyor.

Roma isyan etti: Raggi, bir gün bu çukurlardan biri seni de yutacak

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle