Polis statların dışında da güvenliği sağlamak istemiyor

Berlin
04.08.2014 - 14:24 | Son Güncelleme:

Bundesliga'da yeni sezonun başlamasına üç haftadan daha az bir süre kaldı. Transfer ve sezon öncesi hazırlarıyla meşgul olan kulüpleri şimdi de güvenlik sorunu bekliyor. NRW İçişleri Bakanlığı statların çevresindeki güvenliği de kulüplere bırakma planları yapıyor.

ALMANYA'da statların çevresindeki güvenliği de polis kulüplere devretmek istiyor. Kulüplerin güvenlik maliyetini üstlenmemesi üzerine bazı eyaletlerde maç öncesi ve sonrası güvenliği polis yerine özel güvenlik birimlerinin üstlenmesi gündeme geldi.

KULÜPLER SORUMLU OLSUN

Kuzey Ren Vestfalya İçişleri Bakanlığı polisin geçen yıllarda yaptığı fazla mesainin büyük bölümünün maç öncesi ve maç sonrası çıkan olaylar nedeniyle olduğunun belirlenmesi üzerine polisi maçlarda görevlendirmeme planları üzerinde çalışma yaptığı ortaya çıktı.

Bakanlık maçlarda görev yapacak polislerin ücretini kulüplerin ödememesi durumunda, maç öncesi ve sonrasında stat çevresinin ve tren istasyonlarının güvenliğini kulüplerin özel güvenlik birimleriyle sağlamasını istiyor. Bakanlığı bu plan üzerinde çalışmaya iten neden ise geçen yıl polisin futbol maçları nedeniyle tam 302 bin 946 saat fazla mesai yapması.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı