GeriAvrupa 17 yaşındaki katil zanlısının suç dosyası kabarık çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

17 yaşındaki katil zanlısının suç dosyası kabarık çıktı

17 yaşındaki katil zanlısının suç dosyası kabarık çıktı

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nin Viersen kentinde 15 yaşındaki Iliana boğazı kesilerek öldürüldü. Polisin eşkalini belirlediği Bulgaristan doğumlu 17 yaşındaki zanlı Matyu K., yakalanacağını anlayınca teslim oldu.

POLİSİN verdiği bilgiye göre Viersen kentinde önceki gün bir saldırgan, 15 yaşındaki Iliana’yı, boğazını keserek öldürdü. Kızın çığlıklarını duyanların haber vermesi üzerine olay yerine polis ve ilk yardım ekipleri gitti. Ağır yaralı Iliana, kaldırıldığı hastanede öldü. Polis parkta bulunan alkollü iki kişinin verdiği tarif üzerine, o sırada yoldan geçen bir Türkiye kökenliyi durdurmak istedi. Polisi gören şüpheli kaçarak izini kaybettirdi. Poliste kaydı bulunan şüpheli, bir süre sonra karakola teslim oldu. Cinayetle ilgisinin olmadığı, üzerinde uyuşturucu bulunduğu için polisten korkup kaçtığı anlaşılınca serbest bırakıldı.

17 yaşındaki katil zanlısının suç dosyası kabarık çıktı


Polis başka görgü tanıklarından aldığı bilgilerle, zanlının eşkalini belirledi ve peşine düştü. Bulgaristan doğumlu 17 yaşındaki zanlı Matyu K., zanlı olarak aradığını ve yakalanacağını anlayınca avukatının refakatinde polise teslim oldu. Matyu K.’nın, Iliana ile üç yıldır arkadaşlık ettiğini söylediği öğrenildi.
17 yaşında olmasına rağmen Matyu K.’nın uyuşturucu satmaktan, ehliyetsiz araç kullanmaktan, mala zarar vermekten ve hırsızlık suçlarından poliste kaydının olduğu bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle