GeriAvrupa PEGIDA'nın eylemi ilgi görmedi!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PEGIDA'nın eylemi ilgi görmedi!

PEGIDA'nın eylemi ilgi görmedi!
refid:30170929-spot ilişkili resim dosyası

İslam ve göçmenlik karşıtlarının kurduğu PEGIDA’nın daha önce Montreal’de ilgi görmeyen eylemi, bu kez de iki farklı protesto grubunun karışıklığına kurban gitti.

İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketi üyelerinin Kanada'da gerçekleştirmek istediği ikinci gösteri de başarılı olmadı.

Kanada'daki ilk eylemi için mart ayında Montreal kentini seçen Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) hareketi taraftarları, sosyal paylaşım siteleri üzerinden günlerdir çağrı yapmalarına rağmen planladıkları gösteri için bekledikleri ilgiyi bulamamışlardı.

Suriyeli mültecilerin Kanada’ya alınması için Montreal’de artan göçmen taraftarı söylemlere karşı, bir kez daha gösteri planlayan PEGIDA hareketi üyeleri, bu kez de ifade özgürlüğünü sınırlayan Bill C-59 Tasarısı karşıtları ile ülkeye daha fazla göçmen kabul edilmesi için eylem yapan grubun arasında kaldı.

Göçmen taraftarlarına sloganlarıyla karşı çıkan 100 kadar PEGIDA üyesi, Montreal polisinin müdahalesiyle karşılaştı. Üç ayrı grubu ayırmakta zorlanan polis, zaman zaman güç kullandı. Gösteriler olaysız sona erdi.

PEGIDA Quebec’in sosyal paylaşım sitesi sayfasından yapılan çağrıda, ‘’Avrupa, İslam Devleti sığınmacılarına kapılarını açtı. Hepimizin Kanada’da buna karşı çıkmamız lazım. Çıkmazsak, yarın hepimiz birer göçmen oluruz’’ ifadelerine yer verilmiş ve gösteriye katılım çağrısı yapılmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle