GeriAvrupa ‘Pegida’ya karşı hedef 1 milyon kişi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Pegida’ya karşı hedef 1 milyon kişi

‘Pegida’ya karşı hedef 1 milyon kişi
refid:27855878 ilişkili resim dosyası

Almanya’da her pazartesi İslam ve göçmen karşıtı gösteriler yapan ‘Pegida’ karşı kurulan ve ‘Renkli Bir Almanya İçin’ sloganıyla başlatılan inisiyatife, internetten yaklaşık 100 bin kişi katıldı. Hedef bir milyon.

ALMANYA’nın Dresden kentinde başlayarak diğer eyaletlere de sıçrayan İslam ve göçmen karşıtı ‘Pegida’ (Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Avrupalı Vatanseverler) gösterilerine katılım artınca, bu kez karşı inisiyatif kuruldu. 'Renkli Bir Almanya İçin' sloganıyla başlatılan 'Biz halkız! Kökene, ten rengine ve dine bağlı olmaksızın' inisiyatifine destek giderek büyüyor. Noel Bayramı'nın ilk gününde internet üzerinden başlatılan inisiyatifi destekleyenlerin sayısı yüz binleri buldu.

HEDEF BİR MİLYON KİŞİ

En son yapılan Pegida gösterisine 17 bin 500 kişinin katılması üzerine harekete geçen Karl Lempert adındaki aktivistin amacı, ocak ayı içinde bir milyon kişiye ulaşıp konuyu Federal Meclis Dilekçe Komisyonu'na taşımak.

Dresden’de yapılan son gösteride İslam karşıtlarını daha fazla meydanlara dökmek için Noel’i de malzeme yapan Pegida kurucularına tepki gösteren 49 yaşındaki Lempert, “Dresden’de Noel’den iki gün önce yaşanalar korkunçtu. Hıristiyan değerlerinin bu şekilde kullanılması utanç verici” dedi.

Lempert, Tuğçe Albayrak'a liyakat nişanı verilmesi için de girişimde bulunmuştu. Başlatılan kampanyaya 260 bin kişi katılmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle