GeriAvrupa Patlayan bomba hayatı durdurdu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Patlayan bomba hayatı durdurdu

Patlayan bomba hayatı durdurdu
refid:27041085 ilişkili resim dosyası

Almanya'da nefesler tutuldu: İnşaat işçilerin tesadüfen bulduğu, İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma bir bomba hayatı durdurdu.

Frankfurt Havalimanı'n yakınındaki A3 otobanında İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma 500 kiloluk bir bomba bulundu. Bomba İmha ekipleri tarafından patlatılan bomba otobanda dev bir çukur yarattı. On binlerce sürücü yollarda mahsur kaldı.

HAYAT DURDU

Salı günü otoban yolun hemen yanında inşaat işçileri tarafından bulunan 500 kiloluk bir bomba, Offenbach'daki hayatı durdurdu. Çevredeki bin metrelik alanı kapatan Alman polisi, otobanı ve çevredeki bütün park yerleri de boşalttı. İşinden dönen binlerce araba sürücüleri, oluşan trafikten dolayı yollarda mahsur kaldı. Bunun yanı sıra 160 kişi evini terk etmek zorunda kaldı.

PARAMPARÇA OLDU
Bomba uzmanları, tehlikeli nitelendirilen bombayı 300 metre uzaktan imha etmeye çalıştıysa da başarısız oldu ve bombayı patlatmaya karar verdi. Patlama sesi kilometrelerce duyuldu, otoban ise paramparça oldu. Havaalanın bir kısmı ise kapatıldı.

Bombanın yarattığı etki çarşamba günü de devam etti. Sürücüler, parçalanan otobanın bir süreliğine trafiğe kapalı olduğundan dolayı alternatif yollara sapmak zorunda kaldı. Frankfurt Havalimanı'nda ise herhangi bir aksaklık kaydedilmedi.

Patlayan bomba hayatı durdurdu

Patlayan bomba hayatı durdurdu


Yorumları Göster
Yorumları Gizle