GeriAvrupa Pasaport harcına indirim başka bahara
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pasaport harcına indirim başka bahara

Pasaport harcına indirim başka bahara
refid:24721728 ilişkili resim dosyası

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Başkanı Kemal Yurtnaç Avrupa'da yaşayan milyonlarca Türk'e pasaport harçlarının indirileceği müjdesini vermişti. Maliye Bakanlığı bu konuya yönelik çalışmanın bulunmadığını açıkladı.

Pasaport harçları gündemdeki yerini korurken bu konuda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Başkanı Kemal Yurtnaç’tan bir açıklama gelmişti.

Kemal Yurtnaç Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen toplantıda Avrupalı Türklere mesaj verdi. Yurtnaç bu toplantıda pasaport harçlarının yüksekliği konusunda şikayetleri bildiklerini ve harçların makul bir seviyeye indirileceğini söylemişti.

Açıklamanın ardından özellikle sosyal medyada pasaport harçlarının düşürüleceği ile ilgili yorumlar yapıldı. Bazı yorumlarda söz konusu pasaport harcı indiriminin sadece Avrupalı Türklere değil tüm vatandaşlar için geçerli olması gerektiği yer aldı.

MALİYE: BU YÖNDE ÇALIŞMAMIZ YOK
Bu konu ile ilgili taleplere yönelik ise Maliye Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Bu talebe karşın Maliye Bakanlığı bu öneriye sıcak bakmazken harçlarının düşürülmesine yönelik bir çalışmanın olmadığı açıklandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle