GeriAvrupa Parmaklıklar ardında bir ilk
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Parmaklıklar ardında bir ilk

Parmaklıklar ardında bir ilk
refid:28262260 ilişkili resim dosyası

İngiltere’de cinayet suçlaması ile ömür boyu hapis cezasına çarptırılmış olan iki mahkum parmaklıklar ardında evlenme kararı aldı.

Mikhail Ivan Gallatinov (40) ve Marc Goodwin (31)’in evliliğinin ülkede bir hapishanede gerçekleştirilen ilk eşcinsel evlilik olacağı açıklandı.

Gallatinov’un geçmişte çocuk tacizi suçlamasıyla hapis yattığı ve 1997 yılında da 28 yaşındaki Adrian Kaminsky’i boğarak öldürdüğü için ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığı açıklandı.

EŞCİNSEL CİNAYETİ YÜZÜNDEN HAPİSTE

Marc Goodwin’in ise 2007 yılında 57 yaşındaki Malcolm Benfold’u “eşcinsel olduğu için” döverek öldürdükten sonra hapse girdiği belirtildi.

Goodwin’in uzun süre arkadaşları ile birlikte sokaklarda “eşcinsel avladığı” ve karşısına çıkan eşcinsel erkeklere vahşice saldırdığı da açıklandı.

Adalet Bakanlığı konu ile ilgili yaptığı açıklamada mahkumların evlenme hakkına sahip olduğunu belirtti ancak “Bu evliliğin halka hiç bir maliyetinin olmayacağını ve mahkumların hapishanede aynı hücreyi paylaşmasının da kesinlikle söz konusu olmadığını” söyledi.

Gallatinov ve Goodwin’in ne zaman evleneceği henüz belli değil.

İngiltere’de eşcinsel evlilik geçen yıl Mart ayında yasal hale getirilmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle