GeriAvrupa ‘Oyunuzu verin, sandığa sahip çıkın’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Oyunuzu verin, sandığa sahip çıkın’

‘Oyunuzu verin, sandığa sahip çıkın’

AK Parti’nin İsveç’in Göteborg şehrindeki Seçim Koordinasyon Merkezi iftar programı düzenledi. Programda konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Yardımcısı Harun Tüfekçi, herkesi oy vermeye ve sandığa sahip çıkmaya çağırdı.

İFTAR programı kapsamında Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilli Seçimleri’ne yönelik hazırlıklar ele alındı. AK Parti hükümeti döneminde yapılan çalışmalar hakkında konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Yardımcısı Harun Tüfekçi, “Eskiden IMF Türkiye Koordinatörü Carlo Cotorelli vardı. Türkiye’ye ‘Şunları yapacaksınız?’ diye talimatlar yağdırırdı. 23 milyar dolar IMF’ye borcumuz vardı. IMF’ye borcumuzu ödedik ve Cotorelli’nin de ismini millete unutturduk” dedi.
Tüm seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de her oyun çok önemli olduğunu belirten Tüfekçi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni dönemde başkan seçilmesi durumunda Türkiye’nin çok büyük bir istikrar yakalayacağını etti. Tüfekçi, herkesi oy vermeye ve sandığa sahip çıkmaya çağırdı.

‘Oyunuzu verin, sandığa sahip çıkın’

38 BİN 879 SEÇMEN VAR
İsveç Seçim Koordinasyonu Başkanı Özer Eken ise İsveç genelindeki Türk vatandaşlarının 16-17 Haziran tarihlerinde oyları kullanabileceğini söyledi. İsveç’te 38 bin 879 Türk seçmeninin bulunduğuna dikkati çeken Eken, “Bu seçmenlerden 16 bini Konyalı, 6 bini Mardinli” dedi. Türk seçmeninin İsveç’in başkenti Stockholm’deki Kista Fuarı’nda kurulacak 16 sandıkta iki gün boyunca oy kullanabileceklerini açıklayan Eken, İsveç’in değişik yerlerinde kiraladıkları seçim otobüsü ile vatandaşı sandığa götürmeyi hedeflediklerini belirtti.
AK Parti Göteborg Seçim Koordinasyon Başkanı Ömür Genç ise Göteborg kentine Norveç’in başkenti Oslo’nun daha yakın olması nedeniyle Göteborg bölgesinde oturan Türk seçmeninin Stockholm yerine Oslo’da oy kullanacağını ve seçmeni Oslo’ya otobüslerle taşıyacaklarını kaydetti.
İftar programına ayrıca Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Norveç Başkanı Ayşe Tutkun ile Göteborg Seçim Koordinasyonu Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Yakıcı da katıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle