GeriAvrupa Otomobil alırken bunlara dikkat edin
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Otomobil alırken bunlara dikkat edin

Otomobil alırken bunlara dikkat edin
refid:27112731 ilişkili resim dosyası

Kölnlü galerici Tolga Zümrüt, otomobil satışlarında dolandırıcılık olaylarının son dönemlerde arttığını belirterek, "Galerileri dolandırmaya cesaret edenler, vatandaşı daha kolay dolandırır. Otomobil alırken dikkatli olun" dedi.

ALMANYA'nın Köln kentinde yıllardır otomobil galericiliği yapan Tolga Zümrüt, son dönemlerde başlarından geçen dolandırıcılık olaylarını anlatarak otomobil alacak olanlara dikkat etmeleri tavsiyesinde bulundu. Eskiden dolandırıcıların, otomobil alan vatandaşları dolandırmaya çalıştığını ancak günümüzde otomobil galericilerini dahi dolandırdıklarını belirterek, "Güvenmediğiniz kişi ya da galerilerden otomobil almayın" diye konuştu.

KİLOMETRELERİNİ DÜŞÜRMÜŞLER

Tolga Zümrüt yaşadıklarını şöyle anlattı:
İki yıldır piyasada olan ve internet üzerinden otomobil satan tanınmış bir firmadan birkaç araç satın aldık. Bu firma aylık 400-500 araç satan büyük bir firma olduğu halde son alışverişlerimizde büyük sorunlar yaşadık. Örneğin aldığımız bir araç 117 bin kilometredeydi fakat araştırmamız sonucu aracın 140 bin kilometre olduğunu ortaya çıkardık. Başka bir aracın evraklarında aracın ithal olmadığı belirtilirken, yine araştırmalarımız sonucu aracın başka bir ülkeden ithal edildiğini öğrendik. İtirazlarımıza olumlu cevap alamayınca da hukuki sürecimiz başladı.

BİZE YAPAN VATANDAŞA NE YAPAR
Kanuni yoldan hakkını arayacağını belirten Donatus otomobil galerisinin ortaklarından Tolga Zümrüt, bu tip firmalardan diğer galericilerin de şikayetçi olduğunu dile getirerek, "Galerilere bunları yapanlar normal vatandaşa neler yapmaz. Araç olacak olanlar güvenmediği kişi ya da firmalardan araç almasınlar" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle