GeriAvrupa Oslo’da Belediye Meclis Üyesi adayı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oslo’da Belediye Meclis Üyesi adayı

Oslo’da Belediye Meclis Üyesi adayı

23 yaşındaki Bingöllü Mehmet Kaan İnan, Norveç’in başkenti Oslo’da Belediye Meclis Üyeliğine aday gösterildi.

Ailesi Bingöl’den yıllar önce Norveç’e göç eden ve Oslo’da doğup büyüyen Mehmet Kaan İnan, iktidardaki muhafazakar sağ parti Höyre tarafından Haziran ayında yapılacak seçimlerde Belediye Meclis Üyeliği için aday gösterildi. En genç adaylardan biri olan İnan, “Önümüzdeki yerel seçimlerde üye olduğum muhafazakar sağ partiden Oslo’da seçilebilir bir yerden aday gösterildim. En genç ve tek Türk kökenli adayım. Bunun yanı sıra mecliste partim için siyasi danışmanlık yapıyorum. Partimin bana göstermiş olduğu sıcaklık, sevgi, sahiplenme ve teveccüh beni onurlandırdı. Seçimlere az bir zaman kaldı ve çalışmalara şimdiden başladık” dedi.

SOLBERG, ’GELECEĞİN BAŞBAKANI OLABİLİR’ DEMİŞTİ

Oslo’da çoğunluğu göçmen, 60 bin yoksul çocuk olduğunu söyleyen İnan, “Özellikle gençler ve çocuklar için mücadele edeceğim ve onların sesi olmaya çalışacağım” dedi.
Mehmet Kaan İnan, Türkiye’yi yakından takip ettiğini ve ileride Türkiye’ye de katkı sağlayacak projelerde yer almak istediğini ifade etti. Diğer taraftan, Norveç Başbakanı, Erna Solberg, İnan Ailesi’ni ziyaretinde Mehmet Kaan İnan’ın gelecekte kendisinin yerine gelebileceğini belirtmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle