GeriAvrupa Ortadoğu Dörtlüsü Brüksel'de toplandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ortadoğu Dörtlüsü Brüksel'de toplandı

Ortadoğu Dörtlüsü Brüksel'de toplandı
refid:28057943 ilişkili resim dosyası

"Ortadoğu Dörtlüsü" olarak adlandırılan AB, ABD, Rusya ve Birleşmiş Milletler temsilcileri, İsrail-Filistin sorununun çözümünde atılacak adımları görüşmek için toplandı.

"Ortadoğu Dörtlüsü" olarak adlandırılan Avrupa Birliği, ABD, Rusya ve Birleşmiş Milletler temsilcileri, İsrail-Filistin sorununun çözümü için atılacak adımları ele almak amacıyla Brüksel'de toplandı.

BM Genel Sekreterlik Sözcülüğü'nden yapılan açıklamaya göre, AB Dışişleri Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini de toplantının açılışına katıldı.

Toplantıda, Ortadoğu barış sürecinin canlandırılması için taraflar kendi analizlerini sunarken çözüm için Arap ülkeleri ile yakın çalışma gereği benimsendi.

Filistin ve İsrail'in, iki devletli çözüme ulaştıracak kapsamlı barış müzakeresine dönmesi için Ortadoğu Dörtlüsü'nün atabileceği adımların değerlendirildiği toplantıda, dörtlünün en kısa sürede üst düzeyde toplanması gerektiği belirtildi.

Gazze'deki insani durumun aciliyetinin de gündeme getirildiği toplantıda, bölgenin yeniden inşası için Kahire Konferansı'nda yapılan yardım taahhütlerin hayata geçirilmesi için ilgili tarafların teşvik edilmesi istendi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle