Oktoberfestteki bira festivali polise zor anlar yaşattı

Ahmet İNCEL / MÜNİH, (DHA)
23.09.2014 - 09:44 | Son Güncelleme:

ALMANYA’nın Münih kentindeki 181. geleneksel Bira Bayramı olarak da anılan Ekim Şenliği’nde iki günde bir milyon litre bira içildiği belirtilirken, alkollü kişilerin çeşitli olaylar çıkarttıkları kaydedildi.

Açılışından iki saat beş dakika sonra ilk alkol zehirlenmesi olayının yaşandığı bira bayramında polis iki günde 167 olaya müdahale etmek ve 49 kez kelepçe kullanmak zorunda kaldı. Yankesiciliğin, sarkıntılık olaylarının, kavga ve sahte para ile bira bedelini ödemeye kalkma olaylarının yaşandığı festivalde, polisler çok sıkı güvenlik önlemi alıyor.

Polis yetkilileri özellikle sahte 10 Euro’lara festivalde sık rastlandığı uyarısında bulundu. Festivalin güvenli olduğunu söyleyen Münih Emniyet Müdürlüğü basın Sözcüsü Wolfgang Wengeri, yaptığı açıklamada "Festival alanındaki geçici karakolumuza bağlı olarak 300 polis arkadaşımız sürekli görev yapmaktadır. Festivalin güvenliği arkadaşlarımızca sağlanmış durumdadır. Festivalde daha fazla misafir gelmesinden mutluluk duyacağız" dedi.

Festivalin ilk günlerinde göze batan önemli olaylardan biri aşırı alkollü 21 yaşındaki bir Fransız kızının çırılçıplak İsar nehrinde yüzmeye kalkması oldu. Amerikalı erkek arkadaşına oyun yapmak isterken ölüm tehlikesi yaşayan Fransız kız, son anda 47 yaşındaki bir Faslı’nın ve altı polis memuru ve bazı sivillerin çabasıyla kurtarılıp, hastaneye kaldırıldı.

Aşırı alkollü 30 yaşındaki bir Avustralyalı ise kendisini bira festivalinden oteline götüren taksicinin taksisini çaldı. Otelinin önünde taksi sürücüsünün bir anlık dalgınlığından yararlanan alkollü Avustralyalı, arabayı kaçırdı ve olaydan yarım saat kadar sonra otelin yakınlarındaki İngiliz bahçesi adlı yeşillik alanda sızmış uyurken bulundu. Çalışır vaziyette olan taksi sahibine teslim edilirken, alkollü kişi ise karakola götürüldü.

Öte yandan 26 yaşındaki sarhoş bir Alman’ın 32 yaşındaki İngiliz turist kadını "Mass" denilen bir litrelik bira bardağı ile feci bir şekilde dövmesi festivalin en kanlı olayı oldu. Yüzüne aldığı darbelerle yanak kemikleri kırılan kadın, ameliyata alınırken, tutuklanan Alman gencinin kadını dövme sebebi öğrenilemedi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı