GeriAvrupa O sitenin üye listesi yayınlandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O sitenin üye listesi yayınlandı

O sitenin üye listesi yayınlandı
refid:29850610-spot ilişkili resim dosyası

Geçtiğimiz ay siber saldırıya uğrayan Ashley Madison isimli “aldatma” sitesinin 37 milyon üyesinin kişisel bilgileri yayınlandı.

Kullanıcılarını yasak ilişkiler yaşamaya teşvik eden ve “Hayat kısa, bir kaçamak yaşayın” sloganını kullanan uluslararası çöpçatanlık sitesini hedef alan bilgisayar korsanları, sitenin bir an önce tamamen kapatılmasını talep etmiş ve eğer talepleri yerine getirilmezse ele geçirdikleri tüm bilgileri yayınlama tehdidinde bulunmuştu.

Ashley Madison’ın yanı sıra genç ve güzel kadınları başarılı ve zengin erkeklerle bir araya getirmeyi vaad eden Established Men isimli internet sitesine ait bilgileri de çalan korsanlar yayınladıkları açıklamada her iki sitenin de sahibi olan Avid Life Media yetkililerine seslenmiş ve “Avid Life Media’ya hem AshleyMedison’ı hem de Established Men’i kalıcı olarak kapatmalarını söyledi. Eğer bu talebimiz yerine getirilmezse müşteri bilgilerini, sitelerin kullanıcılarının gizli cinsel fantezilerini anlattıkları profilleri ve bu profillere ait kredi kartı bilgilerini yayınlayacağız” demişti.

UTANÇ VERİCİ AMA ATLATIRSINIZ

Impact Team, 37 milyon kişiye ait bilgileri yayınladıktan sonra konu ile ilgili yaptıkları açıklamada “Avid Life Media (ALM) Ashley Madison ve Established Men isimli siteleri kapatmadı. Biz ALM ve onların üyelerinin aptallığını, sahtekârlığını ve dolandırıcılığını açıklamıştık. Şimdi herkes onların bilgilerini görme şansını elde edecek” dedi.

Bilgileri yayınlanan Ashley Madison kullanıcılarına da seslenen grup “Bu durumdan ders alın ve özür dileyin. Bu şu anda utanç verici olabilir ama bunu atlatacaksınız” dedi.

Impact Team 37 milyon kullanıcılara ait bilgileri kontrol edilemeyen “karanlık internette” yayınladı. Bilgilerin bu nedenle sadece özel tarayıcılar yardımı ile görülebildiği ancak yavaş yavaş isim listelerinin sıradan internet sitelerinde de yayınlanmaya başladığı açıklandı.

Avid Life Media yetkilileri geçen aykı saldırının ardından sitelere düzenlenen saldırının faillerini tespit etmeyi başardıklarını ve saldırının “site çalışanları tarafından” yapılmış olduğuna inandıklarını söylemişti.. Yetkililer yayınladıkları basın açıklamasında “Sitelerimizin güvenliğini sağlamayı ve izinsiz girişlere izin veren güvenlik açıklarını kapatmayı başardık. Güvenlik güçleri ile birlikte çalışıyor ve bu suçu araştırıyoruz. Bu siber suçun tüm sorumluları yaptıklarından sorumlu tutulacaktır” demişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle