GeriAvrupa O konteynırlara nasıl girdiler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O konteynırlara nasıl girdiler

O konteynırlara nasıl girdiler
refid:27031054 ilişkili resim dosyası

İNGİLTERE’nin Essex bölgesindeki Tillbury limanında bir yük gemisindeki konteynırlardan çıkan 35 kaçak göçmenin, o konteynırlara nereden ve nasıl girdikleri araştırılıyor.

Göçmenlerin içinde bulunduğu konteynırın P&O şirketine ait yük gemisine Belçika’nın Zeebrugge kentinde yüklendiğini tespit edildi.

Belçika polisi göçmenlerin konteynıra bu sırada girmiş olmasının ‘neredeyse imkansız olduğunu’ ancak yükleme alanındaki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldıklarını söyledi.

Uzmanlar, göçmenlerin TIR’larla Afganistan’dan yola çıkartılıp Balkanlar üzerinden Avrupa’ya ulaştırıldığını ve bu yolculuk boyunca da konteynırın içinde tutulduğunu tahmin ediyor.
İngiliz Ulusal Suç Ajansı olayın detaylarını öğrenmek ve göçmenlerle iletişim kurmak için Tillbury’deki Sih toplumundan yardım aldıklarını da belirtti.

Afganistan’da yaklaşık 3000 Sih’in yaşadığı tahmin ediliyor. Taliban yönetimi tarafından büyük baskı gören Sih’ler gündelik hayatlarında Sih olduklarını belli eden semboller taşımaya zorlanıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle