GeriAvrupa Nürnberg seçime hazır
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nürnberg seçime hazır

Nürnberg seçime hazır

1 Kasım 2015 tarihinde Türkiye’de gerçekleştirilecek 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri kapsamında Nürnberg Başkonsolosluğu görev bölgesinde yaşayan ve Yurtdışı Seçmen Kütüğü’nde kayıtlı olan vatandaşlarımız 8-25 Ekim 2015 tarihleri arasında Grundig Intermedia GmbH yerleşkesi içinde bulunan "Beuthener Strasse 41, Gebäude 11, 90471 Nürnberg" adresinde kurulacak olan seçim merkezinde hafta sonları da dahil her gün saat 10.00 - 19.00 arasında oylarını kullanabilecekler.

Bu amaçla seçim mahallinde bir basın toplantısı yapan Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül şunları söyledi:
“Görev bölgemizde 64 bin 532 seçmen var. Seçimlerde hafta içinde üç, hafta sonları ise dört sandık açık olacak. Alt yapıyı tamamladık. Vatandaşlarımız huzur içinde oylarını kullanabilirler. Görev bölgemizde geçen seçimlerde oy kullanma oranı yüzde 34.69 oldu. Bu seçimlerde sayının artmasını bekliyoruz.”


(Soldan sağa) Konsolosluk görevlisi Nayil İnal, Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül, Konsolos Gürol Baş.

SEÇİM MAHALLİNE NASIL ULAŞILACAK?

Nürnberg’deki seçim merkezine ulaşımın sağlanabilmesi için "Grundig Stadion / Arena" levhalarının ve seçim merkezine yakın yerlerde bulunan "Nürnberg Seçim Merkezi" levhalarının takip edilmesi gerekiyor.

Toplu taşıma araçlarıyla gelmek isteyen vatandaşlar ise 55 numaralı otobüs (Max-Grundig-Platz Durağı) ve Altdorf Trenini (S-2 Feucht/Altdorf treni) kullanabilirler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle