NSU davasında sanıklara büyük şok

Ali MERCİMEK/MÜNİH
19.09.2013 - 12:18 | Son Güncelleme:

NSU davasında mahkeme verdiği ara kararla, sanıklara ve sanık avukatlarına büyük bir şok yaşattı. Avukatların reddi hakim talebi reddedildi ve davaya devam edilmesine karar verildi.

ALMANYA'nın Münih kentinde görülen sekizi Türk, 10 kişinin öldürülmesinden sorumlu neonazi terör örgütü NSU davasına devam edildi. Sanık avukatların “Az kazanıyoruz” diye verdiği reddi hakim dilekçesi reddedildi. Duruşmaların hızlı devam etme sürecinin daha önemli olduğunu vurgulayan Mahkeme Senatosu, reddi hakim talebinin temelsiz olduğuna dikkat çekti.

Davanın baş sanığı Beate Zschaepe’nin avukatları toplam 600 dava dosyasını okumak için 77 bin Euro avukatlık ücreti istemiş; ancak mahkeme yalnızca 5 bin Euro teklif etmişti. Bunun üzerine avukatlar da reddi hakim talebinde bulunmuştu. Avukatlardan Wolfgang Stahl ise hem mahkemeye gelmemiş hem Twitter’den şikayet mesajları atmıştı. Stahl, masrafların çokluğundan yakındığı mesajlardan, "Benim evdeki yardımcım benden ik kat daha fazla kazanıyor ve bu kazancından da büro masrafı ve kirası yok" diye yazmıştı.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı