GeriAvrupa Noel Haftasının Galibi Apple!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Noel Haftasının Galibi Apple!

Noel Haftasının Galibi Apple!
refid:27866961 ilişkili resim dosyası

Mobil alandaki rekabetin en çetin yaşandığı dönemlerden biri olan Noel tatili haftası verileri gelmeye başladı. Dünya çapındaki sonuçlara göre, Apple tatil sezonunu domine etti.

Mobil alandaki rekabet tüm hızıyla sürerken, yeni yıl öncesi son raund Apple'ın galibiyeti ile geçildi. Hristiyan dünyasında tatil sezonu olarak da adlandırılan Noel Haftası'nda gülen taraf Apple oldu. Flurry araştırma şirketinin verilerine göre dünya çapında mobil satışları Apple domine etti.

Samsung ikinci sırada

19-25 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen mobil cihaz aktivasyonu sonuçlarını içeren araştırmaya göre, Apple'ın payı yüzde 51. 3 olarak belirlendi. Bir başka ifade ile, bu dönemde satılan her 2 mobil cihazdan biri Apple oldu. Cupertinolu şirketin mobil alandaki en büyük rakiplerinden biri olan Samsung yüzde 17.7 pay ile ikinci sırada yer aldı.

iPhone 6 ve 6 Plus etkisi

Üçüncü sıradaki Nokia ise yüzde 5 bandının üstüne çıkmayı başararak yüzde 5.8'lik bir pay sahibi oldu. Listenin dördüncü sırasında yüzde 1.4 ile Sony yer alırken, beşinci sırada yüzde 1.2'lik pay ile LG yer aldı. Apple'ın yakaladığı başarıda 4.7 inç ekranlı yeni iPhone 6 ve 5.5 inç ekranlı yeni iPhone 6 Plus modellerinin etkisi büyük oldu. Bakalım mobil alandaki bu rekabet 2015 yılına nasıl yansıyacak?


Yorumları Göster
Yorumları Gizle