"Nişanlısının aldığı kolye benim boynumda"

Hürriyet Haber
06.12.2014 - 00:01 | Son Güncelleme:

Almanya’da iki Alman genç kızı, Sırp asıllı bir gencin tacizinden korumaya çalışırken tokat yiyip yere düşen sonra da 13 gün sonra yaşamını yitiren Tuğçe Albayrak’ın (23) annesi Sultan Albayrak (45), yaşadıklarını Alman Bild Gazetesi’ne anlattı.

Offenbach’ta bir klinikte çalışan anne Sultan Albayrak gözyaşları içinde şunları anlattı:
“Tuğçe ve arkadaşları o gece doğumgünü kutlayacaklardı. Sabah arkadaşları aradı, Tuğçe’nin düştüğünü söylediler. Günden güne durumu anlarken, umudu yine de bırakmadık. Doktorlar, umudun kalmadığını söylediğinde, en azından doğum gününe kadar beklemek istedik. Tuğçe doğa fotoğrafı çekmeyi severdi. Ona bir kamera hediye ederek sürpriz yapmak istiyorduk.”

ALTIN KALPLİYDİ

“Tuğçe küçükken de altın kalpliydi. Bir defasında yangın çıkmıştı, hepimizin çıkması gerekiyordu. ‘Hamster’ı kurtarmamız gerekiyor’ diye bağırmıştı. Birkaç hafta önce mahallemizde bir kadın bisikletten düşmüştü. Tuğçe yardıma koşmuştu. Teşekkür kartı hâlâ dolapta duruyor. Bugüne kadar Tuğçe’nin odasına girmedik. Bana çok zor gelecek. Noel’den (Aralık sonu) önce erkek arkadaşı Tuncay ile nişanlanacaktı. Tuncay da öğrenci. Okul bitince iki yıl sonra evleneceklerdi. Benim için bir oğul gibi, her gün bize geliyor. Tuğçe’ye doğumgünü için kolye ucu almış, şimdi ben takıyorum.”

SALDIRGAN 3 YIL YATIP ÇIKABİLİR

Almanya, Tuğçe Albayrak’a yumruk atarak ölümüne yol açan Sırp genci Sanel M.’nin (18) alacağı muhtemel cezayı tartışıyor. Kamuoyu her ne kadar şüphelinin en ağır şekilde cezalandırılmasını istese de, hukukçulara göre Sanel M. az bir cezayla kurtulabilir. Soruşturma, Sanel M. hakkında cinayete teşebbüsten değil, yaralama ve buna bağlı ölüm fiilinden yapılıyor. Alman yasalarına göre, bu suç için öngörülen en yüksek ceza 10 yıl. Deutsche Welle’ye açıklamalarda bulunan Max-Planck Enstitüsü Müdürü Ceza Hukukçusu Hans-Jörg Albrecht’e göre, Tuğçe’nin cinayet şüphelisi büyük bir ihtimalle 3-5 yıl ceza ile kurtulabilir. Hatta cezanın tecil edilebileceği de ortaya atılan görüşler arasında.Ahmet YILDIRIM / DHA

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TAZİYE TELEFONU

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 28 Kasım Cuma günü hayata veda eden Tuğçe’nin babası Ali Albayrak’ı dün telefonla arayarak taziye dileğinde bulundu. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Baba Albayrak’a Tuğçe’nin vefatından derin üzüntü duyduğunu belirten Erdoğan, bu üzücü olayda Türkiye’nin devlet olarak da ailenin yanında olduğunu vurguladı. Sefa ÖZKAYA / İSTANBUL

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı