GeriAvrupa Neuer itiraf etmekten kaçındı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Neuer itiraf etmekten kaçındı

Neuer itiraf etmekten kaçındı
refid:27177663 ilişkili resim dosyası

FİFA 2014 Dünya Kupası final maçında, Higuain'ı cezaalanı içinde sakatlayan Manuel Neuer, pozisyonun penaltı olup olmadığıyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

ALMANYA'nın 13 Temmuz'da Brezilya'da Arjantin ile oynadığı ve 1-0 galip geldiği FİFA 2014 Dünya Kupası final maçında, Higuain'ı cezaalanı içinde sakatlayan Manuel Neuer, pozisyonun penaltı olup olmadığıyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Manuel Neuer verdiği bir röportajında pozisyonu detaylı olarak anlatırken 'Sen olsan penaltı verir miydin' sorusunu ise cevapsız bıraktı. Maç 0-0 devam ettiği sırada gelişen Arjantin atağında rakibinin üzerine zıplayan ve sakatlanmasına yol açan Neuer, pozisyon ile ilgili ilk kez konuştu. Neuer “Elbette onu gördüm. Benim için önemli olan önce topa dokunmuş olmam. Onun sakatlanmasını elbette istemezdim. Sonradan, pozisyondan dolayı Higuain'in canının yandığını öğrendim. Ancak onun canının acımasını hiç istemezdim” dedi.

Maç 0-0 devam ederken hakem pozisyona penaltı kararı verse belki de atılacak gol sonrası Almanya yerine Arjantin şampiyon olacaktı. Pozisyonun penaltı olduğu görüşünü savunanlar da olmuş, maçtan sonra Arjantinliler hakemi sert dille eleştirmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle