GeriAvrupa Neredeyse Erdoğan’ı sorumlu tutacak!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Neredeyse Erdoğan’ı sorumlu tutacak!

Neredeyse Erdoğan’ı sorumlu tutacak!

Almanya’nın dünya şampiyonasından elenmesinden sonra kimi çevreler, faturayı Mesut Özil’e kesmek istiyor. Bunlardan biri de aşırı sağcı parti AfD... Yenilgiden Mesut Özil’i sorumlu tutan AfD milletvekili Meier, Almanya’nın yaşadığı hezimete Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da dahil etmeye kalkıştı.

AYRIMCI ve ırkçı açıklamalarıyla daha önce de gündeme gelen AfD milletvekili Jens Maier, Almanya’nın Güney Kore’ye 2-0 yenilip elenmesinden sonra Mesut Özil’i hedef alan paylaşımda bulundu. Alman milli forması giymiş Mesut Özil’in gülümseyen bir fotoğrafını Twitter’dan paylaşan Meier, fotoğrafın üzerine de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kastederek, “Mutlu musun Başkanım?” notunu düştü.

TARAFTARLAR SALDIRDI
Özil’e maçtan sonra taraftarlar da saldırdı. Maç sonunda sahayı üzgün şekilde terk eden Mesut Özil, formasını taraftara verdi. Bu sırada bir grup Alman taraftar Özil’e sataştı. Hakaret etti. Özil de taraftara karşılık verdi. Olayın büyümesini, araya giren milli takım kaleci antrenörü Andreas Köpke ile milli takımın güvenlik görevlileri önledi. Köppke ile güvenlikçiler Özil ile taraftarların arasına girdi. Köppke daha sonra Özil’i soyunma odasına götürdü.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle