Neonazi Muhbir Çocuklara Tecavüzden Yargılanıyor

BERLİN
18.12.2014 - 16:23 | Son Güncelleme:

Neonazi terör örgütü NSU'nun yakın çevresinden ve istihbarata muhbirlik yapan Tino Brandt, çocuklara tecavüzden yargı önünde.

ALMANYA'NIN Thüringen eyaletinde neonazi hareketin elebaşlarından Tino Brandt, 157 olayda çocuklara cinsel tacizden dün yargı önüne çıktı. Seri cinayetlerin sorumlusu NSU üçlüsünü yakından tanıyan ve Alman istihbaratına yıllarca maaşlı muhbir olarak çalışan Tino Brandt, para karşılığı reşit olmayan gençlerle cinsel ilişkide bulunmak ve gençleri komisyon karşılığı başka erkeklere pazarlamakla suçlanıyor. Tino Brandt, Gera'da elleri kelepçeli mahkeme salonuna getirildi ve duruşmayı izleyenler sıkı kontrolden geçirildi.

24 sayfa

2011-2014 yılları arasında 157 olayda çocuklara cinsel tacizde bulunmakla suçlanan sanık Tino Brandt, dosyayı yüzüne tutarak, fotoğraflarda yüzünün görüntülenmesini önlemek istedi. 24 sayfalık iddianame sanığın ve kurbanların özel hayatını koruma gerekçesiyle gizli oturumda okundu. İddianamede 5 kurbanın adı geçiyor ve bunlardan biri 14 yaşın altında. Yazın tutuklanıp cezaevine konulan Tino Brandt'ın suçlamaların büyük bir bölümünü kabul ettiği bildirildi.

Davanın şubat başında sonuçlanması planlanıyor.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı