GeriAvrupa Nazi inekleri öldürmek zorunda kaldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nazi inekleri öldürmek zorunda kaldı

Nazi inekleri öldürmek zorunda kaldı
refid:27901896 ilişkili resim dosyası

İngiltere’nin West Devon bölgesinde yaşayan bir çiftçi bundan 5 yıl önce Nazi zoologlar tarafından 1920’li yıllarda “üstün bir hayvan ırkı” yaratmak amacıyla geliştirilmiş Heck cinsi ineklerden 12 adet satın aldığını hayvanların yarısını çiftlik çalışanlarını öldürmeye çalıştıkları için kesmek zorunda kaldığını açıkladı.

Heck cinsi inekleri satın alan tek İngiliz çiftçi olan Derek Gow Independent gazetesine yaptığı açıklamada “Sürünün yarısını kesmek zorunda kaldık çünkü gerçekten çok saldırganlardı, onlarla baş edemiyorduk. Buldukları her fırsatta herkese saldırıyor, öldürmeye çalışıyorlardı. Şimdiye dek karşı karşıya kaldığım en agresif hayvanlardı” dedi.

İNEKLERİ ALMAN HECK KARDEŞLER YARATMIŞTI

Heck inekleri bundan yaklaşık 100 yıl önce Alman zoolog kardeşler Heinz ve Lutz Heck tarafından Nazi partisinin talebi ile yaratılmıştı. Parti yetkilileri bilim insanlarından soyu tükenmiş vahşi boğaları baz alarak üstün bir inek türü yaratmalarını istemişti.

Heck kardeşlerin ürettiği yeni inek türü aşırı kaslı bedenleri ile Nazi partisi tarafından İkinci Dünya savaşı sırasında propaganda aracı olarak kullanılmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle