GeriAvrupa Nargilecilere ve kahvelere büyük operasyon
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nargilecilere ve kahvelere büyük operasyon

Nargilecilere ve kahvelere büyük operasyon

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV)’de Arap çetelere nefes aldırmak istemeyen polis, birçok kentte nargile içilen yerlere ve kahvehanelere baskınlar düzenledi. Bochum, Duisburg, Essen, Recklinghausen, Dortmund und Gelsenkirchen kentlerini kapsayan baskınlara bin 300 polis katıldı. Eyalet tarihinin en büyük baskınlarından biri olarak değerlendirilen aramalarda mühürlenen bazı işyerleri arasında Türk olanlar da var.

POLİS Almanya genelinde son dönemlerde özellikle Lübnan’dan gelen büyük Arap ailelerine yönelik polis operasyonlar düzenliyor. Sosyal yardım almalarına rağmen adlarına kayıtlı milyonlarca Euro değerinde emlak tespit edilen Arap ailelerini mercek altına alan Alman polisi, paraların kaynağını tespit etmeyi amaçlıyor. Büyük Arap ailelerinin uyuşturucu satışı, soygun ve gasp gibi yasa dışı yollarla para elde ettiğinden şüphelenen polis eyalet tarihin en büyük baskınını düzenlendi.

Nargilecilere ve kahvelere büyük operasyon

SIFIR TOLERANS
Bin 300 polisin görev yaptığı eyalet tarihindeki en büyük ve en geniş kapsamlı baskınını yaptıklarını söyleyen KRV İçişleri Bakanı Herbert Reul, operasyonun Bochum ayağını yakından takip ettiğini belirterek, “Bugünkü baskınlar bizim suçlulara ve kural tanımazlara sıfır toleransla yaklaştığımızı gösteriyor. Çete üyeleri her zaman tepelerinde olacağımızı bilmeli” dedi. Baskınlar ağırlık olarak nargile içilen iş yerlerine ve kahvehanelere yapıldı. Baskınlar sırasında polis, iş yerlerinin kurallara uygun faaliyet gösterip göstermediğini kontrol ederken, uyuşturucu ve vergi kaçakçılığına yönelik de incelemeler ve aramalar da yaptı.

Nargilecilere ve kahvelere büyük operasyon

74 İŞYERİNE PARA CEZASI
Essen kentinde cebinde 9 bin Euro nakit para çıkan bir kişi gözaltına alındı. Nargile içilen bir iş yeri mühürlendi. İki oto tamircisinin kapısına kilit vuruldu. Yedi kişi hakkında suç duyurusunda bulunuldu. 19 iş yerinde eksiklik tespit edilip tutanak tutuldu. Ruhsatsız silaha el kondu. 74 iş yerine para cezası kesildi. Çok miktarda tütüne el kondu. Mühürlenen iş yerleri arasında Türklere ait olanlar da var.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle