GeriAvrupa Müslümanlara ön yargıyı IFCM yıkacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Müslümanlara ön yargıyı IFCM yıkacak

Müslümanlara ön yargıyı IFCM yıkacak

Fransa’nın güneyindeki Lyon kentinde Lyon Camisi’nin himayesinde ve hemen yanında Fransa Müslüman Medeniyeti (IFCM) Enstitüsü açıldı.

AÇILIŞA Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, Lyon Belediye Başkanı Gerard Collomb, Fransız siyasetçiler ve Müslüman dernek temsilcisi katıldı. Burada yaptığı konuşmada, IFCM’in İslam’ın kültür, tarih ve geleneklerinin tanınmasını sağlayacağını belirten İçişleri Bakanı Castaner, İslam ile ilgili ön yargılarla mücadele etmek için IFCM’in yapacağı çalışmaların önemli olacağını vurguladı.

Müslümanlara ön yargıyı IFCM yıkacak

Lyon Camisi Yöneticisi ve IFCM Başkanı Kamel Kabtane ise bu enstitünün kapılarının yalnızca Müslümanlara değil herkese açık olduğunun altını çizdi. İslam’a karşı ön yargılarla ancak bilim ve kültürle mücadele edilebileceğini ifade eden Kabtane, bu enstitüde İslam kültürünü öğretmeyi hedeflediklerini söyledi. Kabtane, IFCM’de 5-10 yıl içerisinde Fransa’da görev yapacak imamlara yönelik eğitim de vermeyi planladıklarını belirtti.
IFCM’de, İslam medeniyeti, dil derslerinin verileceği, İslam kültürü hakkında konferans ve sempozyumların düzenleneceği kaydedildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle