GeriAvrupa Mültecilerin yaşadığı bina kundaklandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mültecilerin yaşadığı bina kundaklandı

Mültecilerin yaşadığı bina kundaklandı
refid:29897746-spot ilişkili resim dosyası

Weissach‘da Pazartesi sabahı, neo Nazi olduğu bildirilen gençler tarafında, mültecilerin oturduğu bina kundaklandı. Binanın tamir nedeniyle boş olması nedeniyle ölü yaralı olmazken, üç katlı bina büyük ölçüde kül oldu.

Almanya'nın Baden Würtemberg eyaleti Stuttgart kentine bağlı Weissach kasabasında mültecilerin yaşadığı üç katlı bina Molotof kokteyli saldırıda bulunuldu. Pazartesi sabah saat 05.00 çıkarılan yangın bir gurup neo Nazi gençler tarafında çıkarıldığı ifade edildi.

Saldırıda önceki yıllarda birçok olaylara öncülük eden 17 yaşında neo Nazi genci ve arkadaşları tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay yerine giden Baden Würtemberg içişleri Bakanı Reinhold Gall ( SPD) incelemelerde bulunduğunu, olay hakkında yetkililerde bilgi aldı.Gall,’’ Bölgemizde mültecilerin kaldıkları yurtların güvenlik açısında bir daha gözde geçirileceği ve önlemlerin sıklaştıracağı, insanların güvenliliği konusunda gerekli çalışmaların yapılacağı ‘’ ifadesinde bulundu.

ENDİŞE YARATMAYA BAŞLADI

Sığınmacıların hızla artan ve bölgede konut endişesi yaşandığını, Baden Württemberg Eyaletinde bu yıl 100.000 bin üzerinde yeni mülteci geleceğini işaret eden Bölge polis yetkilileri,’’ Pazartesi sabah saat 05: 00 sularında on bir kişilik bir grup mültecilerin kaldığı binaya kundaklandı. Üç katlı binanın bir grup neo nazi gençler tarafında Molotof kokteyli saldırıda bulunuldu, Uzun süredir boş olan binaya kısa süre içinde mülteciler için hazırlandığı kararı verilmişti. Tek teselli binanın boş olması ve içinde insanların olmaması ifade edildi. Son aylarda, saldırıların Tüm Almanya’da planlı bir şekilde yaşanması kaygı verici olduğu ifadesinde bulundu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle