GeriAvrupa "Mültecilere fırsat verin"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Mültecilere fırsat verin"

"Mültecilere fırsat verin"
refid:30102557-spot ilişkili resim dosyası

Almanya Başbakanı Merkel: Almanya'ya gelen sığınmacılar konusunda olumlu olmamız lazım.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkesine gelen korunmaya muhtaç sığınmacılara yardım etmek istediklerini belirterek, "Korunmaya ihtiyaç duyanlara yardım edebilmemiz için yalnızca ekonomik sebeplerden dolayı gelenlere de ülkemizden ayrılmalarını söylememiz gerekiyor" dedi.

Bu yıl 66'ncısı düzenlenen Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı'nın (IAA) açılış töreninde konuşan Merkel, sığınmacılar konusuna değinerek, "Mültecilerin sayısının ikinci dünya savaşından sonra hiçbir zaman şimdikinden fazla olmadığını biliyoruz. İmaj olarak cazip bir ülkeyiz. Bu da olumlu bir şey" dedi.

Mültecilere yardım edeceklerini dile getiren Merkel, "Bunu açık bir şekilde söylemek istiyorum. Korunma ihtiyacı olanlara yardım etmek istiyoruz. Korunmaya ihtiyaç duyanlara yardım edebilmemiz için yalnızca ekonomik sebeplerden dolayı gelenlere de ülkemizden ayrılmalarını söylememiz gerekiyor" diye konuştu.

"Mültecilere fırsat verin"

Merkel, ülkeye gelen mültecilerin entegrasyonun da önemli olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Ancak genel olarak Almanya'ya gelen sığınmacılar konusunda olumlu olmamız lazım. Tabii ki bir çok pratik konular merkezde yer alıyor. Hükümet, eyaletler ve yerel yönetimler bu konunun üstesinden birlikte gelecek. Aynı şekilde, bu insanların uzun vadedeki entegrasyonu da önemli."

Bunun zor bir durum olduğunu bildiklerini belirten Merkel, otomobil sektör temsilcilerine ülkeye gelen insanlara yardım etme ve onlara fırsat verme olanakları bulunduğunda yardım etmeleri çağrısında bulundu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle