GeriAvrupa Muhammet Eren bebek için sadece 7 bin imza gerekli
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Muhammet Eren bebek için sadece 7 bin imza gerekli

Muhammet Eren bebek için sadece 7 bin imza gerekli
refid:27044603 ilişkili resim dosyası

Giessen Üniversitesi Çocuk Kliniği'nde kalp nakli bekleyen minik Muhammet Eren bebeğe kalp nakli yapılması için internet üzerinden düzenlenen imza kampanyasında yaklaşık 28 bin imza toplandı. İmza kampanyasının başarılı olabilmesi için 7 bin imza daha gerekiyor.

DOĞUŞTAN kalp hastası olan ve kalp nakli olması için yaklaşık üç buçuk ay önce Türkiye'den getirildiği Giessen Üniversitesi'nin kalp naklini reddettiği Muhammet Eren Dönmez için internet üzerinden başlatılan imza kampanyasının başarıya ulaşması için sadece 7 bin imzaya ihtiyaç kaldı. http://www.change.org internet sitesi üzerinden “Muhammet Eren için el ele” başlığıyla düzenlenen kampanyada şimdiye kadar 28 bin imza toplandı.

Bebeğimizi yaşatacağız

'Dilate Kardiyomiyopi' olan ve 6 ay ömür biçilen ancak şu ay 21 aylık olan minik Muhammet için düzenlenen imza kampanyasının başarıya ulaşması halinde Alman Tabipler Birliği'nin (Bundesärztekammer) devreye girmesini bekledikleri ve daha çok dikkat çekip seslerini duyurabileceklerini belirten baba Yavuz Dönmez, “Çaresizce beklemek yerine bebeğimizi yaşatabilme umuduyla elimizden gelen her yolu deniyoruz” dedi.

Hem mağduruz hem iftiraya uğruyoruz

Önce kalp nakli yapılabileceğini belirten hastanenin verdiği ümit ve Türkiye'de toplanan yardımlarla Almanya'ya geldiklerini ancak geldikten sonra beyni yüzde 20 hasar gördüğü gerekçesiyle hastanenin kalp nakli yapmamasının kabullenilemez olduğunu belirten Yavuz Dönmez şöyle konuştu: “hastane bırakın kalp nakli yapmayı kendi çocuğumuzun fotoğrafını çekmeyi yasakladı. Hastaneye ziyarete gelenlere burada öyle biri yatmıyor diye geri çevirdiler.

Sosyal medyada bebeğimize destek veren binlerce kişinin kendilerini tehdit ettiğini ve hakaret ettiğini öne sürdüler. Bu olanlara karşı adaletin bir gün tecelli edeceğine inanıyorum. Hem eşim hem de ben bebeğimizin yaşayacağına inanıyoruz. Muhammet Eren için Allah'dan dualarınızı esirgemeyin.”

İmza kampanyası linki

İmza kampanyasının tam linki şu şekilde:
https://www.change.org/p/dr-rer-nat-joachim-vetter-muhammet-eren-için-el-ele-herztransplantation-bekommen-und-auf-die-warteliste-muhammet-eren-soll-leben-und-eine-chance-bekommen-gerechtigkeit-für-ihn?lang=tr


Yorumları Göster
Yorumları Gizle