GeriAvrupa Muhammet Eren bebek için imza kampanyası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Muhammet Eren bebek için imza kampanyası

Muhammet Eren bebek için imza kampanyası
refid:27015106 ilişkili resim dosyası

Giessen Üniversitesi Çocuk Kliniği'nde kalp nakli bekleyen minik Muhammet Eren bebeğe kalp nakli yapılması için internet üzerinden imza kampanyası başlatıldı. Kampanya yeni olmasına rağmen şimdiye kadar 10 bin kişi imza attı.

DOĞUŞTAN kalp hastası olan ve kalp nakli olması için yaklaşık üç buçuk ay önce Türkiye'den getirildiği Giessen Üniversitesi'nin kalp naklini reddettiği Muhammet Eren Dönmez için internet üzerinden imza kampanyası başlatıldı. 6 ay ömür biçilen ancak 21 aylık olan minik Muhammet Eren bebek için www.change.org isimli sitede şimdiye kadar yaklaşık 10 bin imza toplandı. Minik Muhammet Eren'e destek vermek için imza kampanyasına katılmak isteyenler www.change.org imza kampanyası sitesine girip sağ üstteki arama butonuna “Muhammet Eren” yazıp arama sonucunda çıkan ilk linki tıklayıp, arama sonuçlarından çıkan küçük formu doldurup “Unterschreiben” butonunu tıklayarak imza atabiliyorlar.

ALMAN BASINI DA YAZMAYA BAŞLADI

Muhammet Eren bebeğin dramını duyan Alman basını da son günlerde sayfalarında minik bebek için yer ayırmaya başladılar. Bebeğe destek vermek için Facebook üzerinde oluşturulan “Muhammet Eren için el ele” isimli topluluk ise 80 bin kişiye yaklaştı.

HASTANEYİ ASLA TEHDİT ETMEDİK

Muhammet Eren'in öğretmen babası Yavuz Dönmez şöyle konuştu: “Sizin haberinizden sonra son günlerde Alman basını da konuyu gündeme taşımaya başladı. Ancak hastane Alman basınına haklı görünmek için bebeğin destekçilerinden tehdit aldıklarını açıklıyorlar. Bunlar tamamen asılsız. Biz kendi derdimizdeyiz, kimseyi tehdit edecek durumda değiliz. Beneğimizi desteklemek için sosyal medyada kurulan guruplarda bırakın hastaneye tehdit etmeyi, beddua eden olursa bile uyarıyoruz. Amacımız sesimizi duyurabilmek ve minik yavrumuzu kurtarmak. Beyni yüzde 20 hasarlı olabilir gerekçesiyle bebeğimize kalp nakli yapılmaması kabul edilemez. Onu asla ölüme terk etmeyeceğiz. Sevenlerinden bol bol dua bekliyoruz.”

Muhammet Eren bebek için imza kampanyası Kalp nakli bekleyen Muhammet bebekten iyi haber var

Muhammet Eren bebek için imza kampanyası Minicik Muhammet Eren bebek kocaman hayata sığdırılamadı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle