GeriAvrupa Muhammed, Jan'ı geçti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Muhammed, Jan'ı geçti

Muhammed, Jan'ı geçti
refid:27107605 ilişkili resim dosyası

Norveç İstatistik Ofisi SSB, yaptıkları son sayımlarda Muhammed isminin ülkenin başkenti Oslo’daki en yaygın erkek ismi olduğunu keşfettiklerini açıkladı.

Muhammed isminin son dört yıldır başkentte doğan erkek bebeklere verilen en yaygın isim olduğu belirtilirken, bu yıl ilk kez İslam peygamberinin isminin şehirdeki “En popüler erkek ismi” ünvanını aldığı açıklandı.

SSB adına Norveç Devlet Televizyonu NRK’e konuşan Jorgen Ouren “Bu durum gerçekten heyecan verici” dedi.

Şu anda Oslo’da yaşayan Muhammed isimli 4 bin 801 kişi bulunduğunu tespit ettiklerini belirten Ouren, bu sayının klasik Norveç isimlerini taşıyanların sayısını ilk kez geçtiğini söyledi.

Ouren Oslo’da Muhammed’den sonraki en popüler erkek isminin 4 bin 667 kişinin taşıdığı Jan, üçüncü sıradaki ismin ise 4 bin 155 kişinin taşıdığı Per olduğunu açıkladı.

İNGİLTERE’DE DE EN POPÜLER ERKEK İSMİ MUHAMMED
İngiltere’de de Ulusal İstatistik Ofisi’nin Ağustos ayı başında yaptığı yeni bir araştırma ülkedeki en popüler erkek bebek isminin Muhammed olduğunu ortaya çıkartmıştı.

Araştırma sonucunda yayınlanan raporda son bir yıl içinde ülkede toplam 7445 bebeğe Muhammed, Muhammad, Mohammed ya da Mohammad isminin koyulduğu belirtilmiş, ülkedeki en popüler ikinci erkek isminin ise 6 bin 949 bebeğe verilen Oliver olduğu açıklanmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle