GeriAvrupa Muhafazakar seks skandalında ikinci perde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Muhafazakar seks skandalında ikinci perde

Muhafazakar seks skandalında ikinci perde
refid:27295306 ilişkili resim dosyası

İngiltere’de Sivil Toplum Bakanı Brooks Newmark’ın istifasına neden olan seks skandalını ortaya çıkartan Sunday Mirror gazetesi muhabirinin suç işlemiş olduğu iddia edildi.

Muhabir, Newmark’ı ağına düşürmek için Twitter’da başka kadınların hesaplarından çaldığı fotoğrafları kullanarak Sophie Wittams adına sahte bir hesap açmış ve bakanla konuşmaya başlamıştı.

Konuştuğu kişinin gerçekten genç bir kadın olduğuna inanan bakan Newmark uzun süre konuştuğu muhabire cinsel organının bir fotoğrafını yollamış, olay basına yansıyınca da görevinden istifa etmişti.

BU BİR SUÇ
Bakanın istifasının ardından bir çok avukat ve medya hukuku uzmanı Sunday Mirror’un bakanı tuzağa düşürerek suç işlemiş olduğunu çünkü “Bakanı bu şekilde kandırmanın kamu yararına olmadığını” söyledi.

Medya Hukukçusu Charlotte Harris İngiliz Daily Mail gazetesine yaptığı açıklamada “Bence halkın büyük bir kısmı da bu haberi okuduğunda bakanın haksız yere tuzağa düşürüldüğünü düşündü” dedi.

Avukat Matthew Scott da kişisel blogundan yaptığı basın açıklamasında “Bakanın özel hayatına bu şekilde müdehal

Muhafazakar seks skandalında ikinci perde
e edilerek nasıl bir kamu yararı sağlanmış olabilir?” diye sordu.

Sunday Mirror’ın genel yayın yönetmeni Llyod Embley ise gelen tepkilere Twitter hesabından cevap verdi ve yayınlanan haberi savundu.

Genel Yayın Yönetmeni “Bu haberin yayınlanması elbette kamunun yararına” dedi.

FOTOĞRAFLARI KULLANILAN KADINLAR DA YAPILANI KINADI
Sophie Wittams adına açılan sahte hesapta fotoğrafları kullanılan kadınlar da bakanı tuzağa düşüren gazeteciyi kınadı.

26 yaşındaki iki çocuk annesi Charlene Tyler, İngiliz basınına yaptığı açıklamada “Kendisinden izin alınmadan fotoğraflarının bakana yollanmasının kabul edilemez olduğunu” ve “kendisini kullanılmış hissettiğini” söyledi.

Tyler ayrıca bakanın bir suç işlemediğini düşündüğünü de belirtti ve “O bir yetişkin, yaptıkları sadece kendisini ilgilendirir” dedi.

22 yaşındaki İsveçli model Malin Sahlen ise Aftonbladet gazetesine yaptığı açıklamada “Bu şekilde kullanılmak istemezdim. Birinin benim fotoğraflarımı böyle kullanmış olması kendimi çok kötü hissetmeme neden oldu” dedi.

Sunday Mirror muhabirinin söz konusu sahte hesabı Mayıs ayında açtığı ve o tarihten beri bir çok siyasetçi ile flört etmeye çalıştığı açıklandı.

Newmark dışında hiç bir siyasetçinin muhabirin ağına düşmediği belirtildi.

Bakan, kendisini kandıran muhabire dava açıp açmayacağı ile ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle