Miran annesinin yanından çalındı

STUTTGART
08.01.2015 - 00:00 | Son Güncelleme:

Almanya’nın Stuttgart kentindeki Robert Bosch Hastanesi’nde dünyaya gelen altı günlük Türk bebek Miran, çalındı. Bebek yedi saat sonra bulundu ama tesadüfen...

ANNE Sibel ile baba Neşet C.’nin avukatı Macit Karahmetoğlu, 29 Aralık sabahı meydana gelen olayı şöyle anlattı: Sabah saat 07.00 civarında hastanede vardiya değişimi oluyor. Yeni iş alan hemşire 07.30’da odaları dolaşıyor. Bu sırada Miran’ın annesi serum verildiği için uyuyakalıyor. Hemşire, Miran’ın beşiğini boş görünce, anneyi uyandırıp ‘Bebeğin nerede?’ diye soruyor. Anne, bebeği yatağında görmeyince, büyük panik ve şok yaşıyor. Polise haber veriyorlar. 60 polis hastaneyi arıyor. Olaydan yedi saat sonra çocuk bulundu ama tesadüfen. Çocuğu psikolojik sorunları olan bir kadın çalmış. Kadını bir komşusu, bebekle eve girerken görüyor ve bunu polise bildiriyor. Polis eve baskın yapıp bebeği kurtardı. Yedi saat sonra bebek tekrar ailesine teslim edildi.

Bebeğin sağlığı yerinde. Ama aile tam bir şok yaşadı. Anne travma geçirdi.” Anne Sibel C. ise “Bu yedi saat bize yedi yıl gibi geldi” dedi.

BU SORULAR CEVAP ARIYOR

Avukat Karaahmetoğlu, kadının hastaneye nasıl girdiği, doğumhaneye kadar nasıl ilerlediği, aynı odada kalan bir başka bebeği değil de neden Miran’ı çaldığı gibi soruların cevap beklediğini söyledi. Karaahmetoğlu, “Bebeği çalan kadınla, hastaneye dava açacağız” dedi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı